Karnawałowe dekoracje mieszkania

Nie musisz wydawać kroci, żeby zaskoczyć gości. Kawałek lśniącej tkaniny, złote wstążki, czy choinkowe światełka, które łatwo znaleźć w domu, mogą zdziałać naprawdę wiele.

Karnawałowe dekoracje mieszkania
Karnawałowe dekoracje mieszkanial
Karnawałowe dekoracje mieszkanial
Karnawałowe dekoracje mieszkanial
Karnawałowe dekoracje mieszkania

Przy ozdabianiu salonu na sylwestrową zabawę wszystko może się przydać. Im dekoracje są bardziej nietypowe i wyszukane, tym lepiej! Warto po prostu rozejrzeć się po domowych zakamarkach, by znaleźć coś, co odmieni nasze otoczenie na ten wyjątkowy wieczór. Można znaleźć motyw przewodni dla wnętrzarskich przebieranek lub zupełnie swobodnie puścić wodze fantazji i zaszaleć – jak to w karnawale!

Sylwester na Marsie

Witamy nowy rok, czyli przyszłość. Potraktujmy to dosłownie i przygotujmy się do zabawy w prawdziwie kosmicznym stylu. Wnętrze niczym kadr z filmu Sience fiction, dla wszystkich miłośników Star Wars. Taka dekoracja, w przeciwieństwie do tych filmowych, nie musi być wcale droga. Na ścianach można zawiesić pudełka po jajkach, pomalowane na srebrno lub tkaninę w metalicznym kolorze, udrapowaną u sufitu, by delikatnie spływała po ścianach.
Oświetlenie takiego wnętrza powinno być surowe i zimne, czyli gołe żarówki, świetlówki. Można je przykryć pogniecioną siatką metalową lub prześwitującym materiałem.
Do tego kosmiczne dodatki, a w zasadzie ich brak, bo w kosmosie panuje minimalizm, możemy jedynie podkreślić obecność urządzeń elektronicznych, typu telewizor, dvd, play stadion. Nie zapomnijmy, ze sami również powinniśmy się przebrać za przybyszów z obcej planety bądź z dalekiej przyszłości.

Powrót do przeszłości

Dla osób, które w tę noc lubią spojrzeć wstecz, proponujemy dekoracje w stylu starożytnym. Cofnijmy się do czasów antycznych. Poczujmy się jak Zeus na Olimpie. Przydadzą się do tego tkaniny w królewskich kolorach złota i purpury. Można przykryć nimi kanapy, fotele, a nawet podłogę. Uzyskamy w ten sposób efekt złotej wody. W razie braku odpowiedniej ilości materiału, można wykorzystać zwykłą ceratę, własnoręcznie pomalowaną farbą. Na podłodze można rozłożyć poduchy do siedzenia.
Oświetlenie powinno być ciepłe, możemy wykorzystać lampki choinkowe, owinięte w złotą tkaninę. Dadzą efekt gwiazd, do których blisko z Olimpu. Do tego dużo świeczek potęgujących boski blask. Na srebrnych półmiskach należy poukładać winogrona i pomarańcze, a wino przelać do szklanych karafek. Z jemioły, która została po świętach możemy upleść wianki na głowy, a ze zwykłych starych prześcieradeł uszyć tuniki i togi.

NIE PRZEGAP

Jeśli podróż statkiem kosmicznym lub uczta z bogami to zbyt duże wyzwanie, można zabawić się w stylu umiarkowanie nowoczesnym. Elementy pop-artu delikatnie ozdobią nowoczesny salon. Koliste dekoracje są łatwe w wykonaniu, jak i montażu. Wystarczy taśma, ozdobny sznurek i kolorowy papier. Barwne okręgi możemy zawiesić na ścianie, pod sufitem, jak i ułożyć na meblach czy podłodze. Taką "bąbelkową" w formie dekorację goście szybko skojarzą z szampańską zabawą.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY