Urządzamy » Salon » Dekoracje wielkanocne » Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: modne dekoracje wielkanocne ZRÓB TO SAM

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: modne dekoracje wielkanocne ZRÓB TO SAM

GOTOWA wiosenna, wielkanocna dekoracja pisanką ombre! / Pomysł i wykonanie: Katarzyna Zawadzka
Jak zrobić pisankę ze wstążki w najmodniejszym, cieniowanym stylu ombre? W jakich miejscach najefektowniej wyeksponować dekoracje wielkanocne? Pokazujemy KROK PO KROKU jak samodzielnie wykonać niebanalną dekorację wielkanocną - pisankę ze wstążki! Jakich materiałów będziesz potrzebować? Od czego zacząć? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w treści naszego artykułu!

Marzy Ci się modna, nie banalna i niezwykle stylowa dekoracja wielkanocna? Z naszą pomocą możesz stworzyć taką samodzielnie! Zainspiruj się na wiosnę - wykonaj samodzielnie modną pisankę ze wstążki w cieniowanym stylu ombre. Jak to zrobić?

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: potrzebne materiały

Aby samodzielnie zrobić pisankę ze wstążki w modnym, cieniowanym stylu ombre i stworzyć tym samym niebanalną dekorację wielkanocną w swoim wnętrzu, przygotuj wcześniej:

· styropianowe jajo 

 kacze lub inne, do kupienia w pasmanteriach i sezonowo w centrach handlowych;

· cztery kolory materiałowej wstążki

  szerokość ok. 2-2,5 cm, w sąsiadujących ze sobą odcieniach, np. różnych odcieniach zieleni, po ok. 150 cm każdego koloru;

· opakowanie krótkich szpilek;

· nożyczki;

Dodatkowo możemy się zaopatrzyć w wąziutkie (poniżej 0,5 cm szerokości), dłuższe wstążki materiałowe, na których będzie można zawiesić pisankę. Także różnokolorowe cekiny wykorzystać możemy wedle uznania i dla dodatkowej dekoracji.

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: modne dekoracje wielkanocne [ZRÓB TO SAM]

 

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: KROK 1

Dekorację pisanki zaczynamy od jej czubka. Najjaśniejszą wstążkę tniemy na kilka krótkich odcinków o długości ok. 2-2,5 cm. Pierwszy z nich rozciągamy równomiernie na czubku jaja i przytwierdzamy w narożach szpilkami. Na samym środku jaja wbijamy jedną szpilkę. Kolejny odcinek wstążki składamy w trójkąt (rożek), zaginając jego brzegi do środka. Rożek przytwierdzamy do jaja trzema szpilkami wzdłuż jego podstawy i powtarzamy czynność z czterech stron jaja uważając, aby odległości wierzchołków rożków względem wbitej na środku jaja szpilki były identyczne. Po przytwierdzeniu pierwszych czterech odcinków wstążki, kolejne cztery rożki przytwierdzamy do jaja analogicznie nieco poniżej pierwszego rzędu, kierując wierzchołki trójkątów na przestrzeń pomiędzy wierzchołkami wstążek pierwszego rzędu. Analogicznie układamy również trzeci rządek odcinków wstążki jednego koloru.

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: KROK 2

Mając przytwierdzone trzy rządki wstążkowych trójkącików jednego koloru, przystępujemy do zmiany koloru wstążki w następnym rządku. Z kolejnego koloru wstążki w naszej palecie odcieni odcinamy analogiczne paski, składamy je w trójkąciki i przytwierdzamy na tej samej zasadzie co rządki powyżej. Czynność powtarzamy aż do uzyskania dwóch lub trzech rzędów. Metodą tą dobieramy kolejny, ciemniejszy odcień wstążki, aż po ostatni - najciemniejszy.

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: KROK 3

Gdy już mamy przytwierdzone minimum trzy rzędy odcinków najciemniejszej wstążki i niewiele nam zostało wolnej przestrzeni styropianowego jaja (ok. 1 cm), przytwierdzamy ostatni odcinek wstążki. Aby estetycznie wykończyć naszą pisankę przytwierdzamy go na zakładkę, przypinając najpierw dwa naroża, a po wywinięciu odcinka prawą (świecącą) stroną wstążki skierowaną do zewnątrz, podwijamy i mocujemy kolejne dwa narożniki. Dla ozdoby - z odrębnego, dłuższego kawałka wstążki formujemy kokardę, i mocujemy ją szpilkami do podstawy jaja. Alternatywnie przymocować szpilkami (i punktowo na złączu klejem kropelką!) wąską, dłuższą wstążkę, za którą będziemy mogli powiesić naszą pisankę w oknie bądź na żyrandolu.

Jak zrobić pisankę OMBRE ze wstążki: eksponujemy pisankę ze wstążki

Tak przygotowaną pisankę ombre ze wstążki eksponować możemy na wiele kreatywnych i równie dekoracyjnych sposobów. Jednym z nich jest ekspozycja np. czterech różnej wielkości jaj (kurzego, kaczego, gęsiego, strusiego itd.) zawieszonych na różnej wysokości na żyrandolu nad stołem lub wejściem do salonu. Dekoracyjnymi pisankami ze wstążek przybrać też możemy kwietny stroik na wielkanocnym stole, bądź w wersji wiszącej nad stołem. Pisanki ze wstążek nadają się również jako atrakcyjna dekoracja święconki niesionej do poświęcenia w Wielką Sobotę. Ustawione zaś na płaskich, szklanych świecznikach do tealightów stanowią niezależną dekorację stołu i kredensu - zarówno solo jak i w towarzystwie.

Zobacz również

Rewelacyjny pomysł!

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

piękne te jajko

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

bardzo ładne! dobry pomysł :)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Super! Bardzo fajne!

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

LADNE TO LECZ JEST STARA WERSJA. U NAS PANIE ROBILY TO 4 LATA TEMU!!!!

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

nawet,nawet

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Dekoracje wielkanocne w kolorach wiosny: ozdoby wielkanocne pod rządami zieleni i żółci
Dekoracje wielkanocne w kolorach wiosny: ozdoby wielkanocne pod rządami zieleni i żółci

Ozdoby wielkanocne w kolorze wiosny? Jak najbardziej! Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Konkurs Wielkanocny rozwiązany! Zobacz, kto wygrał!
Na nasz Wielki Konkurs Wielkanocny napłynęło mnóstwo zgłoszeń! Wybór najciekawszych galerii nie był łatwy. Sprawdź, ...
Dekoracja stołu na Wielkanoc. Kolorowo, pastelowo czy na biało?
Wielkanoc kojarzy się z wyjątkową dekoracją stołu. Jest także dobrą okazją do odświeżenia aranżacji salonu. ...
Wielkanocne kompozycje kwiatowe: oryginalne stroiki z wiosennych kwiatów [WIDEO]
Kompozycje z kwiatów coraz częściej goszczą w naszych domach. Jak się okazuje rośliny cebulowe są ...
Jaki kolor ścian do salonu z czerwoną sofą?
Witam, Mam kłopot z przemalowaniem ścian w salonie, gdyż marzy mi się jasny szary, jednak gres na podłodze + obudowa kominka jest w...
Aleksandra Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14373 osoby
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...