Zapach choinki i mnóstwo światełek: wyjątkowa dekoracja domu na Boże Narodzenie. Zdjęcia!

Boże Narodzenie to nie kończąca się ilość dodatków do domu. Świeże gałęzie, świece, lampki choinkowe to świąteczne dekoracje domu, które każdy ma na wyciągniecie ręki. Takie dodatki do domu ani nie kosztują wiele, ani nie są skomplikowane w montażu. Dlatego dekorowanie domu na  Boże Narodzenie może być świetną zabawą dla całej rodziny, której efekt dodatkowo uprzyjemni nam ten wyjątkowy czas.

Wianek na ścianę na Boże Narodzenie
Dekoracje na Boże Narodzenie
Lampiony i wianek dekoracją okna na Boże Narodzenie
Dekoracja na Boze Narodzenie z lampek  choinkowych
Girlanda Na Boze Narodzenie na drzwi

Boże Narodzenie to czas szczególny. Za oknem jest zimno, ciemno i mokro, a nam marzy się, by w tym czasie dom był wyjątkowy, odświętny i przytulny. Pachnący igliwiem, rozświetlony świecami lub mnóstwem drobniutkich lampek. By na sofach piętrzyły się eleganckie poduszki, a miękkie pledy zachęcały do podwinięcia nóg na sofie i przejrzenia ulubionego magazynu, poczytania książki czy obejrzeniu ciekawego filmu. Boże Narodzenie to także czas odwiedzin. Częściej spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego już teraz zadbajmy o świąteczne dekoracje, o to by nasz dom był tak jak my, odświętnie ubrany i przygotowany do świąt. Dodatków do domu, typowych dla świąt Bożego Narodzenia jest mnóstwo. A co najważniejsze, wiele świątecznych dekoracji domu możemy zrobić sami, nie wszystko musimy kupować. Dekoracje świąteczne zrobione przez nas będą miały jeszcze tę zaletę, że będą jedyne i oryginalne.

Lśniące Boże Narodzenie: świecące dekoracje świąteczne

Najbardziej ulubiony symbol Bożego Narodzenia, czyli choinka jest elementem obowiązkowym w większości domów. Sztuczna ma szanse pobyć z nami trochę dłużej. Ta prawdziwa, pachnąca jest niestety bardzo krótko. Dlatego ci którzy decydują się na prawdziwe drzewko bożonarodzeniowe starają się o dodatkowe świąteczne dodatki do domu, które pojawiają się na początku grudnia i trwają do końca stycznia. Najbardziej charakterystycznym elementem oprócz choinki i bombek, w tym czasie jest oświetlenie. Jako dekoracje świąteczne możan wykorzystać świece dające migoczące i ciepłe światło, a mogą to też być lampki choinkowe porozwieszane w nietypowych dla siebie miejscach. Teraz na szczęście nawet lampki choinkowe to LED-y, dlatego możemy sobie pozwolić na naprawdę bogatą iluminację wnętrz domu. Takie świecące girlandy możemy rozwieszać w oknach, rozkładać na parapetach, wieszać na portalach kominków, dookoła dużych obrazów. Możemy też nimi oplatać duże przedmioty znajdujące się na stałe w domu, na przykład lustra, stojący w przedpokoju rower, który w magiczny sposób z zawalidrogi stanie się oryginalną dekoracją. Możemy też sznur lampek umieścić w dużym przezroczystym wazonie ustawionym w kącie pokoju - to znakomity pomysł na świąteczną ozdobę wnętrza. Kąt stanie się rozświetlony i nieoczekiwanie podkreśli  zapomniany mebel. Jeśli decydujemy się na świece, to ustawiajmy je w większych grupach na komodach i stolikach kawowych. Mogą to być zwykłe tea lighty w przezroczystych małych świecznikach lub świece ozdobne w eleganckich opakowaniach pasujących do stylu naszego wnętrza. Świeczniki mogą tworzyć napis „xmas”, mogą być w kształcie gwiazd czy śnieżynek. Typowymi świecznikami na Boże Narodzenie są te, których wnętrze jest srebrne lub złote, dające w ten sposób więcej ciepłego światła niż inne świeczniki. Takie świeczniki są niezwykle eleganckie i w zależności od wykończenia z zewnątrz będą pasowały do stylu nowoczesnego, glamour czy klasycznego. Bardzo dekoracyjne i nastrojowe są również wysokie świeczniki na świece tradycyjne, ale w nowoczesnym wydaniu. Są błyszczące, srebrne, złote lub w najmodniejszym kolorze sezonu – miedziane. Jako świeczniki możemy również wykorzystywać dodatki do domu, które zazwyczaj mają zupełnie inne przeznaczenie. Jako podstawę do kilku świec możemy wykorzystać paterę do ciasta na nóżce … Jedynym ograniczeniem do tworzenia dodatków do domu na Boże Narodzenie jest nasza wyobraźnia, no i oczywiście bezpieczeństwo - świece to w końcu żywy ogień…

Pachnące Boże Narodzenie czyli dodatki do domu z gałęzi choinki

Tradycyjnymi dodatkami do domu na Boże Narodzenie są ozdoby świąteczne z gałęzi choinki i szyszek. Mogą to być gałęzie po prostu wstawione do wazonu i udekorowane bombkami. Może też być uformowana girlanda, zawieszona nietypowo na drzwiach, albo bardziej tradycyjnie na kominku lub balustradzie schodów. Z gałęzi możemy upleść przeskalowany bożonarodzeniowy wianek. Taki świąteczny stroik powieszony na ścianie w sąsiedztwie stołu będzie wyjątkowo oryginalną dekoracją domu. Możemy też pokusić się o skomponowanie bukietów świątecznych z typowych dla zimy roślin, które będą zdobiły mieszkanie przez cały świąteczny czas. Inną wyrafinowaną świąteczną dekoracją domu, typową dla stylu skandynawskiego, są gałęzie modrzewia. Zimą pozbawione igieł, ale z drobnymi szyszkami stanowią wyjątkową delikatną ozdobę wnętrza. Same lub przystrojone kilkoma bombkami i drobniutkimi lampkami. Dekoracje świąteczne z gałęzi choinki lub modrzewia będą na pewno oryginalne i dopasują się do wnętrz w stylu nowoczesnym, glamour czy w stylu skandynawskim. A co najważniejsze, do stworzenia nastroju świątecznego w domu wystarczą jedna lub dwie takie dekoracje, trochę świec lub lampek choinkowych umieszczonych w nietypowych miejscach i nasz dom zyskuje kompletnie nowe i świąteczne oblicze.

Jak zrobić girlandę WIDEO

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe H&M HOME, Materiały prasowe Riviera Maison, Michał Przeździk, Materiały prasowe Zara Home, Mariusz Bykowski, Materiały prasowe BBHome

POLECANE ARTYKUŁY