Dekoracje wielkanocne zazwyczaj kojarzą nam się z aranżacją świątecznego stołu, jednak coraz częściej wiosenne ozdoby pojawiają się w całym mieszkaniu, tworząc we wnętrzu świąteczną atmosferę i wprowadzając do pomieszczenia powiew świeżości. Dekoracje wielkanocne mogą pojawić się w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu i tylko od nas zależy ich ilość, kolor i forma.

Dekoracje wielkanocne do kuchni: ciekawe pomysły na ożywienie kuchennego wnętrza!

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, spokojnie możemy powiedzieć, że jest ono wręcz strategiczne, szczególnie jeśli jest połączone z salonem. To tu gotujemy, jemy wspólne posiłki, a stół to miejsce przy którym również spędzamy wolny czas. Dlatego tak ważne jest, aby to w kuchni zagościł powiew wiosny i pojawiły się piewsze wielkanocne dekoracje. Ciekawym pomysłem może być ustawienie na kuchennym blacie koszyka z dekoracyjną trawką czy owsem. Dodatkowo możemy przystroić go świąteczną ozdobą na patyku. To proste rozwiązanie będzie nam przypominało o nadchodzącej wiośnie. Kolejną propozycją będzie pojawienie się w kuchni wiosennych kwiatów. Mogą to być np. hiacynty, narcyzy czy szafirki ustawione w dekoracyjnej misie. Jeśli jesteście fanami gotowych dekoracji w popularnych sieciówkach wnętrzarskich znajdziecie całą masę dekoracji wielkanocnych, które bez problemu dopasujecie do stylu panującego w Waszym mieszkaniu.

Dekoracje wielkanocne do pokoju dziennego: świeży powiew wiosny!

Najpopularniejszymi kolorami związanymi z wielkanocnymi dekoracjami są bez wątpienia żółty i zielony. To one mimo upływu lat nadal dominują wśród świątecznych dekoracji. Zielona trawka z żółtymi kurczakami, żółte tulipany, dekoracyjne świece czy figurki - to one najczęściej pojawiają się w polskich domach. Możemy ustawić je na komodzie czy stoliku w pokoju dziennym. Będą przypominały nam o zbliżającej się porze roku i wprowadzą do wnętrza wielkanocną atmosferę. Jeśli jednak należycie do osób, które lubią eksperymentować z dodatkami możecie skusić się na oryginalne ozdoby w postaci grafiki z królikiem zawieszonej na ścienie, dekoracyjnej poduszki z motywem zajączka czy kompozycji ze świec i pisanek. W galerii znajdziecie prawie 30 ciekawych propozycji na wielkanocne dekoracje!