Proponowany przez nas stroik wielkanocny może zdobić dom dłużej niż tylko na czas świąt. Dekoracje wielkanocne, które wykonamy samodzielnie, na pewno sprawią nam satysfację.

Stroik wielkanocny: składniki

Aby wykonać stroik wielkanocny przypominający skorupkę jaka potrzebujemy: białe listki szkieletowe, duży szeroki pędzel, klej wikolowy, papierowe serwetki w odcieniach bieli i beżu, naczynie (misa), kwiaty cebulowe (żonkile, hiacynty, krokusy), grube kawałki gałęzi, rozdrobnioną korę, wydmuszki z przepiórczych jaj, kawałki styropianu, gałązki wierzby i torebkę foliową.

Stroik wielkanocny: jak zrobić wielkanocne dekoracje?

Taka dekoracja wielkanocna, nie jest skomplikowana - w naszym filmie pokazujemy krok po kroku, jak wykonać stroik wielkanocny.

Najpierw przygotowujemy naczynie, które będzie imitować naszą skorupkę – na przykład plastikową misę. Jej ścianki zewnętrzne smarujemy klejem. Do posmarowanej powierzchni przykładamy kawałki serwetek, a potem nakładamy kolejną warstwę kleju – i znów warstwę serwetek. Krawędzie naczynia oklejamy listkami szkieletowymi – da nam to efekt popękane skorupki.

Po wyschnięciu, na spód misy wkładamy kawałki styropianu, następnie wkładamy do niej torebkę foliową. Wsypujemy do misy warstwę rozdrobnionej kory i umieszczamy w niej kwiaty. Puste miejsca uzupełniamy korą, wbijamy kilka gałązek wierzbowych i ozdabiamy kawałkami drewna. Na koniec układamy przepiórcze wydmuszki i wielkanocny stroik jest gotowy.

Pamiętajmy, aby od czasu do czasu podlewać w nim kwiaty, a wówczas wielkanocny stroik będzie zdobił dom przez długi czas.