Gwiazda betlejemska, poinsecja, a po polsku wilczomlecz nadobny, to piękna i dobrze wszystkim znana roślina, która zawsze pojawia się w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Przyjechała do nas z Meksyku i Ameryki Centralnej w latach trzydziestych XX wieku. Połączenie głębokiej czerwieni i zieleni liści sprawia, że jest tak popularna w okresie świątecznym i tworzy piękne dekoracje świąteczne.

Dekoracje świąteczne: gwiazda betlejemska tradycyjnie

Czerwona gwiazda betlejemska pasuje do większości innych dekoracji świątecznych utrzymanych w tradycyjnej kolorystyce. Bardzo ładnie wygląda w okazjonalnie przystrojonej donicy lub koszyku, w towarzystwie bombek, jemioły czy w świątecznym stroiku.

Dekoracje świąteczne: gwiazda betlejemska nowocześnie

Wyjątkowo okazałe rośliny pięknie wyglądają pojedynczo, w złotej lub srebrnej donicy. Mniejsze można łączyć po kilka sztuk i w ten sposób tworzyć efektowną kompozycję i dekorację świąteczną. Dla minimalistów prostą i efektowną dekoracją świąteczną prostokątnego stołu lub konsoli jest ustawienie kilku mniejszych roślin w jednakowych donicach lub wazonach, w rytmie.