Targi Sztuka Wyboru czyli nowe, cykliczne wydarzenie na Pop Up Shopowej mapie Polski, to przede wszystkim design, sztuka użytkowa, folk, rękodzieło, moda, artykuły dziecięce i twórczy upcykling. Sztuka Wyboru, promować będzie autorskie projekty polskich artystów i designerów, kumulując rodzime marki rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Sztuka Wyboru będzie też miejscem, gdzie początkujący artyści mają szansę zaprezentować swoją twórczość w pofabrycznej przestrzeni dawnej faryki bawełny, znanej dziś pod nazwą OFF Piotrkowska Center - aktualnie najmodniejszym w Łodzi punkcie kulturalnej mapiy miasta. W dniach 20-21 grudnia odbędzie się I edycja Targów Sztuka Wyboru.

Sztuka Wyboru: dla kogo?

Organizatorem tego nietuzinkowego wydarzenia jest Esedi. - Pomysł zrodził się z zamiłowania do dobrego polskiego wzornictwa. W dzieciństwie przesiąkliśmy specyficzną kulturą wizualną, do której obecnie wracamy i którą serwujemy w nowoczesnym wydaniu. Pierwsze wizualne bodźce, zabawki, książki, ubrania, przedmioty z najbliższego otoczenia miały niebagatelny wpływ na nasze preferencje estetyczne. Celem targów jest promocja i popularyzacja atrakcyjnego designu dostępnego dla szerszej publiczności - mówi Justyna Szyszko, Dyrektor Zarządzająca Targami Sztuka Wyboru. Targi Sztuka Wyboru  to wydarzenie skierowane nie tylko bezpośrednio do branżystów, ale przede wszystkim do konsumentów, którzy cenią sobie dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, ale mają problem z tym, jak do nich dotrzeć. Podczas dwóch dni imprezy każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku - mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin, a także kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek.

Łódź kreuje!

Targi Sztuka Wyboru silnie wpisują się w przemysłowe tradycje włókienniczej Łodzi, która dziś stała się jednym z najchętniej wybieranych miejsc do tworzenia unikatowej sztuki i designu w Polsce. Coraz więcej światowej rangi wydarzeń modowych i artystycznych odbywa się właśnie w Łodzi. Miasto stawia na młodych, kreatywnych projektantów i tzw. przemysły kreatywne. Miejsce imprezy również nie jest przypadkowe. OFF Piotrkowska Center skupia pracownie designu, architektury, sztuki, mody czy fotografii, a także klubokawiarnie, restauracje i showroomy. Ta dawna fabryka bawełny Franciszka Ramisha – dzięki rewitalizacji - zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie 7 nowych cudów Polski organizowanego przez "National Geographic Traveler".