Sylwester w domu. Wybieramy dekoracje do domu, stołu i potrawy

Sylwester w domu. Czy to dobry pomysł? Jasne, że tak. Dużo błyszczących i święcących dekoracji do domu, pyszne przekąski i sylwester w domu gotowy. Lampki choinkowe sprawdzą się idealnie jako dekoracja stołu  oraz dekoracje do domu. A zatem do dzieła, Sylwester w domu nadchodzi!!

Dekoracyjne lampki sylwestrowe
Błyszcząca dekoracja stołu na Sylwestra w domu
Sylwestrowa dekoracja stołu
Błyszczace dekoracje stołu na Sylwestra w domu
Szwedzki stół podczas Sylwestra w domu

Jak urządzić Sylwestra w domu by było pięknie, oryginalnie, pysznie, a następnego nie było dnia nie było zbyt dużo sprzątania? To proste. Zadbajmy o łatwe do instalowania dekoracje do domu. Na przykład w postaci dodatkowych lampek choinkowych rozświetlających wnętrze, pozostawiając je nastrojowym. Ważną zaletą takiej dekoracji jest to, że jest bezpieczna podczas szalonych tańców. Zadbajmy też o pyszne jedzenie – warto jest mieć temat przewodni: kuchnia włoska, meksykańska itp. Ważne by przekąski i dania ciepłe były łatwe do jedzenia i nie zmuszały nas do spędzenia sylwestra w kuchni. A żeby uniknąć zmywania stosu brudnych naczyń poszukajmy w sklepach jednorazowych talerzy i sztućców do złudzenia przypominających te tradycyjne.

Sylwester w domu: jakie wybrać dekoracje do domu?

Sylwester w domu to przede wszystkim błyszczące i święcące dekoracje do domu. Największa i najważniejsza dekoracja czyli choinka jeszcze jest. I to zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Świeczniki i lampiony też jeszcze są porozstawiane w domu. Teraz możemy jeszcze porozwieszać dodatkowe lampki choinkowe, dosłownie wszędzie gdzie się da. Na ramach obrazów i luster, na żyrandolach – podczas imprezy sylwestrowej przecież i tak nie zapalamy głównego oświetlenia, zwieszamy lampki z półek i wolnostojących szaf i bibliotek. Lampki choinkowe możemy umieścić w wazonach na stole i w przedpokoju na podłodze, tak by oświetlały drogę do łazienki. Lampkami choinkowymi możemy także opleść każdy duży przedmiot znajdujący się na co dzień w domu. Dom będzie lśnił i błyszczał na każdym kroku, a o to przecież chodzi podczas sylwestra. To jedyna tak noc w roku kiedy wszystko jest przecież dozwolone. W dodatku koszty takiej LED-owej iluminacji nie będą przecież duże. Niezmienną popularnością jako dekoracja do domu na Sylwestra cieszą się cały czas oczywiście balony. Nie przywiązujmy ich jednak do żyrandola, tak jak robili to nasi rodzice. Bardzo efektowne są  takie balony napełnione helem i puszczone luzem. Zatrzymują się wtedy pod sufitem, a błyszczące zwisające luzem wstążeczki stanowią wyjątkową dekorację. Jest jednak dekoracja domu, którą wyjątkowo lepiej schować. Są to dywany. Unikniemy w ten sposób trudnych do usunięcia plam i ewentualnych wypadków spowodowanych zaczepieniem się. Jednocześnie pojawi się wygodne miejsce do tańczenia.

Sylwester w domu: wyjątkowa dekoracja stołu

Dekoracja stołu na Sylwestra zależy od tego czy imprezę organizujemy w formie koktajlowej, a jedzenie to  szwedzki bufet czy urządzamy wykwintną kolację siedząc przy stole. Każda z tych form rządzi się innymi prawami. Jeśli jest to szwedzki stół na stole ustawiamy talerze z przekąskami, które są dosłownie na jeden kęs lub można je jeść tylko przy pomocy widelca. Wtedy pomiędzy talerzami na stole możemy rozłożyć lampki choinkowe lub ustawić świeczniki. Sprawdźmy jednak wcześniej czy sięgając po jedzenie nie będziemy parzyli sobie rąk. Wtedy lepiej ustawić  świeczniki w takim miejscu stołu by nie przeszkadzały. Jeśli dostęp do stołu jest z każdej strony świeczniki ustawmy na środku, jeśli stół jednym bokiem przylega do ściany – tam ustawmy nasze świece. Jako dekoracja stołu podczas Sylwestra dobrze również sprawdzają się żywe rośliny. Podczas zimy mogą to być też niewielkie kwiaty doniczkowe, na przykład śliczne i pachnące hiacynty lub dostojne storczyki. Jeśli natomiast podczas imprezy sylwestrowej podajemy wykwintną kolację, i świece i rośliny powinny znaleźć się w takim miejscu stołu, najlepiej na środku, by nie przeszkadzały przy sięganiu po potrawy i nie zasłaniały gości po drugiej stronie stołu. Oprócz lampek, świec i roślin na stole możemy ułożyć wyjątkowo duże i błyszczące bombki oraz sztuczne kamyczki wyglądające jak klejnoty. Czym jeszcze możemy zaskoczyć gości przy stole? Jednorazową zastawą stołową, która do złudzenia przypomina porcelanę. Błyszczące, jak platerowane, sztućce czy złote i srebrne talerze. Dopóki nie weźmiemy ich do ręki wyglądają jak najprawdziwsze na świecie. Nie dość, że porządnie wyglądają, jeszcze nie wymagają zmywania… czego chcieć więcej?

Sylwester w domu: a co przygotować do jedzenia?

Sylwester w domu jest zazwyczaj imprezą składkową. Także gospodarz nie musi się martwić o całe menu podawane podczas najdłuższej nocy w roku. Pamiętajmy tylko o tym, że jeśli impreza sylwestrowa będzie w formie koktajlu przekąski powinny być niekłopotliwe do jedzenia. Powinny być na tyle małe by były na jeden kęs lub dało się je zjeść tylko przy pomocy widelca. Zawsze więc sprawdzają się sałatki, koreczki, zrolowane naleśniki krojone w plastry, tartaletki i mini kanapeczki. Danie ciepłe także powinno być możliwe do zjedzenia jedną ręką. To bardzo ułatwia gościom jedzenie, a nasz dom zabezpiecza przed trudnymi do usunięcia plamami z jedzenia. Jeśli jednak zamierzamy siedzieć przy stole przygotujmy dania, które nie będą wymagały od nas ciągłego przebywania w kuchni. Przecież nikt nie chce spędzić Sylwestra w kuchni…  Jako gospodarz powiedzmy gościom otwarcie jaką mamy koncepcję Sylwestra w domu i ustalmy wspólnie menu.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com, Jacek Kucharczyk, Materiały prasowe Riviera Maison, Materiały prasowe H&M HOME, Radosław Wojnar, Michał Przeździk, Krzysztof Zasuwik, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY