Świetne dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia: 15 pomysłów

Zebraliśmy 15 inspiracji na piękne i pomysłowe dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia. Ładnie przystrojony dom sprawi, że święta będą uroczyste i wyjątkowe. Wybierz coś dla siebie!

dekoracje bożonarodzeniowe naturalne
dekoracje na Boże Narodzenie
dekoracja domu
Boże Narodzenie dekoracje
dom na święta

Święta są czasem wyjątkowym, dlatego warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie ładnych ozdób i dekoracji domu na święta Bożego Narodzenia.

Dekoracje bożonarodzeniowe możemy zaplanować w różnych stylach i różnych miejscach domu. Przyozdobiając na przykład parapety, okna, drzwi, a nawet ściany, uzyskamy ciekawe efekty.

Dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia z papieru

Ponadczasowe, a teraz dodatkowo bardzo modne, będą dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia w stylu origami. Ciekawym pomysłem może być na przykład zrobienie kilku gwiazdek z wielkoformatowego papieru, które ustawimy w różnych miejscach domu. Albo pokuśmy się o wykonanie małych ozdób origami, które powiesimy na choince zamiast bombek.

Wideo: prosty i szybki stroik świąteczny instrukcja

Pokazujemy jak zrobić samodzielnie prosty stroik bożonarodzeniowy. Potrzebne będą szyszki, żołędzie, wstążki, małe bombki i gotowy wianek wiklinowy.

Dekoracje bożonarodzeniowe: kolory

Planując świąteczne ozdoby zwróćmy uwagę, aby nie wprowadziły do wnętrza kolorowego chaosu. Dobrze, jeśli w dekoracjach domu na święta Bożego Narodzenia wybierzemy jeden kolor wiodący.

Zobacz: ozdabianie pierników na Boże Narodzenie WIDEO >>>

W tym roku bardzo modne są barwy pasteli, ale ponadczasowe kolory świąt – czerwień, biel, zieleń czy złoty – zawsze wypadną doskonale w przystrajaniu domu.

Naturalne dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia

Natura zawsze jest w modzie, więc śmiało możemy ją włączyć do dekoracji domu na święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy więc drewniane i słomiane ozdoby, wiklinowe kosze, czy pojedyncze gałązki świerku, które porozkładamy w różnych miejscach domu i pomysłowo ze sobą zestawimy. Doskonale w naturalnej dekoracji domu na święta sprawdzi się na przykład Poinsecja, czyli popularna Gwiazda Betlejemska.

W jednym stylu: przemyślane ozdoby świąteczne

Warto, abyśmy wcześniej zdecydowali, w jakim stylu chcemy udekorować dom na Boże Narodzenie. Bo od tego, czy zdecydujemy się na styl glamour, eko, czy rustykalny, będzie zależało planowanie i wykonanie – bądź zakup - świątecznych ozdób i dekoracji. Dzięki temu unikniemy stylizacyjnego świątecznego bałaganu w naszych wnętrzach.

Zajrzyj do GALERII i wybierz inspirację dla siebie!

Ocena: 0
Zdjęcia: Fabryka Form, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY