Piękne świeczniki bożonarodzeniowe: świeczniki na święta i ozdoby, które zrobisz samodzielnie ZDJĘCIA

Światło lampek i świec – bez tego święta Bożego Narodzenie tracą odrobinę uroku. Świeczniki bożonarodzeniowe, lampiony czy latarenki powinny więc wzbogacić wystrój domu na święta. Efektowne świeczniki świąteczne można zresztą zrobić samodzielnie!

Świeczniki i lampiony świąteczne
Świeczniki i lampiony świąteczne
Świeczniki i lampiony świąteczne
Świeczniki i lampiony świąteczne
Świeczniki i lampiony świąteczne

Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie warto przemyśleć trochę wcześniej. Na przykład aby zrobić ładne świeczniki bożonarodzeniowe lub lampiony, powinniśmy zaopatrzyć się oczywiście w świece (białe, złote, czerwone), szyszki, gałązki świerku oraz słoje lub wazony z przezroczystego szkła. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi!

Świeczniki bożonarodzeniowe: święta w blasku świec

Świeczniki bożonarodzeniowe możemy zrobić w prosty sposób. Na dnie pojemnego i dość szerokiego słoja układamy gałązki świerku, a na nim szyszki. Nie kładźmy jednak świecy bezpośrednio na szyszkach, ale na przykład na niewielkim talerzyku lub metalowej podkładce.

Pokuśmy się także o ozdobę stołu świątecznego – na przykład na ładnym małym talerzyku możemy postawić świecę i przybrać ją na dole gałązkami świerku. Blask świec i ich migocące płomyki – niezależne od tego, czy umieścimy je po prostu w świeczniku, czy też w wymyślnej dekoracji świątecznej – wprowadzą do domu uroczystą i podniosłą atmosferę.

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

Świeczniki bożonarodzeniowe: tealighty czy świece zapachowe?

Podczas długich zimowych wieczorów szukamy światła i ciepła. Światło zapewniają nam nie tylko klasyczne świece, ale również tealighty oraz świece zapacowe. Do mieszkań w stylu klasycznym najczęściej wybieramy świece tradycyjne, które można umieszczać na podstawkach. Czasem wkładamy je do szklanych prostych lampionów. Do wnętrz nowoczesnych najchętniej wybieramy tealighty, które umieszczamy w najróżniejszych świecznikach i ceramicznych naczyniach. Ustawiamy je osobno lub w kompozycjach składających się z kilku lub kilkunastu naczyń. Jeśli chcemy sprawić ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie dla każdego biesiadnika, wystarczy ustawić przed nim tealight w czerwonym kolorze, umieszczony w niskiej szklance.

Jako świąteczne dodatki dekoracyjne modne są także świece w kształcie szyszek. Do łask powróciły długie, proste świece, wkładane do równie prostych świeczników. Dotyczy to zwłaszcza świeczników origami w stylu skandynawskim. Zupełnie inną kategorią świec świątecznych są świece zapachowe. Nie dość, że rozświetlają zimowy mrok, dodatkowo roztaczają świąteczną woń cynamonu, żurawiny czy cytrusów.

..  Świece zapachowe – które są najlepsze i najzdrowsze? >>>

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Świeczniki świąteczne: wybierz to, co lubisz!

W zależności od stylu aranżacji mieszkania mamy do wyboru mnóstwo kształtów i kolorów świeczników bożonarodzeniowych: od prostych szklanych lampionów bożonarodzeniowych, przez ozdobne latarenki, po kolorowe i błyszczące osłonki na tealigty.  Świeczniki na tealigty mogą być okrągłe, geometryczne, w kształcie gwiazdek itp. W sklepach wybór świeczników jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Świeczniki na Boże Narodzenie czy lampiony: co wybrać?

W długie zimowe wieczory pięknie prezentują się nie tylko świeczniki bożonarodzeniowe, ale również lampiony. Zobaczcie, jak w prosty sposób zrobić lampiony świąteczne DIY. Skorzystajcie z naszych inspiracji, a wyczarujecie w domu iście świąteczną atmosferę!

Ocena: 0

POLECANE ARTYKUŁY