Naturalna i lekka aranżacja świąteczna salonu z jadalnią nawiązuje do stylu eko i jest wyrazem fascynacji naturą, w szczególności zaś drewnem. Przenikanie się odcieni i umiejętne zestawianie wzorów stworzyło niebanalną i nowoczesną świąteczną aranżację salonu z jadalnią. Jakie są mocne strony takiej aranżacji?

Świąteczny salon z jadalnią: drewno w roli głównej

Eklektyczna interpretacja urody drewna (różnych rodzajów usłojenia, wybarwienia, plastyczności) w meblach i dodatkach do salonu z jadalnią, zaowocowała niezwykle twórczym efektem. Dębowa podłoga naturalnie potęguje dopływ światła dziennego, wpadającego wprost z przeszklonych ścian do wysokiego wnętrza salonu. Jasne abażury z oliwkowych fornirów, dają ciepłe i jasne oświetlenie drewnianego, masywnego stołu w jadalni. Drewniane krzesła o lekkiej konstrukcji kultowej, czeskiej marki Ton zyskały nowe życie dzięki pracom renowacyjnym. Niektóre z nich zyskały także nową tapicerkę – każde inną, choć w tej samej gamie kolorystycznej (podobne odcienie szarości znalazły się na wybranych ścianach). Pojedyncze egzemplarze wyjątkowych, drewnianych mebli rozdysponowano we wnętrzu salonu z jadalnią w układzie kontrolowanego rozproszenia. Przeszklona serwantka z ciemnego drewna posłużyła jako gablota na kolekcję porcelany. Niewielki, fornirowany jasnym orzechem stolik pod oknem pełni różne funkcje w zależności od okoliczności. Każdy drewniany mebel i przedmiot posiada inny odcień bądź wykonany jest z innego gatunku drewna. Są również zróżnicowane stylistycznie. W świątecznym wnętrzu salonu z jadalnią znaleźć możemy zarówno meble z lat ’50 (krzesła Ton) jak i ponad 100-letnie antyki. Współczesne są fornirowane lampy i meble na wymiar w przestrzeni kuchennej, otwartej na jadalnię. Ciekawą, nowoczesną interpretacją drewna we wnętrzu salonu z jadalnią są rozrzeźbione naturą drzewa, wkomponowane swobodnie w wysoką przestrzeń wnętrza. W jakiś dziwnie naturalny sposób doskonale odnalazły się w niestandardowo wysokiej przestrzeni salonu z jadalnią. Drzewne kompozycje w czasie okołoświątecznym służą także do zawieszenia świątecznych dekoracji i lampionów.

Świąteczny salon z jadalnią: tonowanie odcieniami szarości

Perfekcyjne zestawienie chłodnych odcieni ścian w szarości i tapicerowanych mebli w odcieniu złamanych błękitów i granatów, doskonale zrównoważona została z drewnianymi elementami i dodatkami wyposażenia salonu: podłogą, meblami, abażurami, żaluzjami i dodatkami. Dzięki licznym elementom drewnianym, chłodne odcienie koloru ścian i tekstyliów nie przytłoczyły wnętrza salonu z jadalnią.

Świąteczny salon z jadalnią: świąteczne dekoracje

W tak przepełnionym naturą wnętrzu salonu z jadalnią, przybrana bombkami choinka stanowi niejako naturalny element wyposażenia wnętrza. Subtelne (i naturalne – oczywiście!) dekoracje stołu ograniczono do eksponowanych w białym szkle gałązek białej wersji popularnej w grudniu „Gwiazdy Betlejemskiej” czyli wilczomlecza nadobnego. Naturalny stroik saute ze świerkowych gałązek zdobi stół świąteczny w towarzystwie srebrnych świeczników. Naturalne, zielone wianki świąteczne przewiązane odświętną, białą wstążką zawieszono również na szarej ścianie, w luźnej kompozycji. Dekoracje są proste, ale perfekcyjnie wpisane w charakter i klimat wnętrza – inspirowanego naturą salonu z jadalnią.