Święta Bożego Narodzenia wymagają odpowiedniej oprawy. Najważniejszym elementem bożonarodzeniowych dekoracji jest choinka. Jednak coraz częściej obok choinkowego drzewka pojawiają się stroiki, wianki na drzwi i ozdobne świece umieszczone w lampionach i latarenkach. Tradycyjna kolorystyka świąt Bożego Narodzenia to połączenie czerwieni i zieleni. Jest to ponadczasowe zestawienie, które niezmiennie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Jednak z roku na rok pojawiają się nowe trendy. Aktualnie prawdziwym hitem jest szarość, dominująca nie tylko w aranżacji wnętrz, ale również w świątecznych dekoracjach!

Świąteczne dekoracje: szarość motywem przewodnim!

Kolor szary jest trendy! Cieszy się tak dużą popularnością, że pojawił się również wśród trendów wnętrzarskich na święta. Jasne odcienie szarości doskonale komponują się z innymi kolorami. W aranżacjach świątecznych najpopularniejsze jest połączenie z bielą, zielenią i czerwienią. Dzięki efektownie połączonym wzorom i fakturom szarość tworzy we wnętrzach wyjątkowy klimat. Jest uosobieniem elegancji i prostoty, a jednocześnie tworzy świąteczny nastrój. Szarość wraz ze wszystkimi odcieniami tylko z pozoru kojarzona jest wyłącznie z minimalizmem. Połączona z kremową bielą, odcieniami drewna, wikliną czy szyszkami nabiera ciepłego kolorytu. Doskonałą inspiracją może być dekoracja świątecznego stołu w odcieniach szarości. Wystarczy, że biały obrus zastąpimy lnianą serwetą czy szarym obrusem w białe gwiazdki, a stworzymy ciekawą alternatywę dla tradycyjnego nakrycia świątecznego stołu. Na szarym tle doskonale zaprezentuje się zastawa w białym kolorze. W roli stroika możemy postawić szklane lampiony z szarymi świecami, małe choinki w metalowych, dekoracyjnych wiaderkach/osłonkach czy ozdobne świeczniki.  Szarość doskonale sprawdza się również w aranżacjach w stylu rustykalnym. Do dekoracji możemy wybrać suszone plasterki cytryn, pomarańczy, szyszki, cytrusy (np. te „ponabijane" goździkami). Wystarczy, że wszystkie te elementy ułożymy na paterze lub w koszyku i mamy gotową dekorację w modnym, szarym kolorze.

Gwiazdkowe prezenty: świąteczne opakowania w kolorze szarym!

Pakowanie prezentów jest jednym z ważnych elementów Bożego Narodzenia. Odpowiednio zapakowany prezent potęguje ciekawość bliskiej osoby i doskonale prezentuje się pod choinką. Jeśli co roku pakujecie prezenty w papier świąteczny z gwiazdkami i choinkami, w tym roku możecie zdecydować się na świąteczne opakowania zgodne z obowiązującym trendem. Prezenty zapakowane w papier w kolorze szarym również mogą prezentować się elegancko i gustownie jeśli nakleimy na nie szare gwiazdki czy choinki. Oczywiście szarość możemy połączyć z bielą. Wystarczy, że prezent zapakujemy w biały papier i przewiążemy szarą tasiemką, a ze sznurka zrobimy ozdobną kokardę. Tak zapakowane prezenty z pewnością wzbudzą zainteresowanie naszych bliskich!