Świąteczne szkło i porcelana czyli wyjątkowe dodatki do domu na Boże Narodzenie!

Boże Narodzenie to czas spotkań przy stole z rodziną. Dlatego dodatki do domu na Boże Narodzenie są tak ważne. Lśniąca dekoracja domu na  Boże Narodzenie wprawia nas w odświętny nastrój oczekiwania i sprawia, że te dni stają się wyjątkowe. Zobaczcie zdjęcia wyjątkowych dodatków do domu na Boże Narodzenie!

Deska do krojenia specjalna na Boże Narodzenie
Biała zastawa na Boże Narodzenie
Wyjątkowe filiżanki na Boże Narodzenie
Nowoczesna dekoracja stołu na Boże Narodzenie
Biała zastawa na Boże Narodzenie

Dyskusja na temat wyższości świat Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem trwa. Z duchowego punktu widzenia święta wiosenne są ważniejsze,  natomiast Boże Narodzenie zdecydowanie przoduje w dekoracjach domu i stołu. Dni są krótkie - szybko robi się ciemno, jest zimno, większość czasu, siłą rzeczy, spędzamy w naszych mieszkaniach.  Dlatego tak dużą wagę przykładamy do dekoracji domu i stołu. W sklepach znajdziemy ogromny wybór dodatków do domu, szczególnie szkła i porcelany. Znajdziemy odpowiednie dodatki potrzebne do dekoracji stołu na elegancką kolację czy obiad jak i kubki, filiżanki, czy serwetki. To co, że czasem nawet trochę kiczowate, ale umilające leniwe świąteczne śniadanie w gronie najbliższych domowników.

Dodatki do domu na wytworną kolację i obiad podczas Bożego Narodzenia

Kolacja wigilijna i obiad w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowo uroczysty.  Obowiązuje pełna mobilizacja. Wtedy wszystko czyli  my, potrawy i dekoracja domu muszą być dopięte na ostatni guzik. Przecież na Boże Narodzenie czekamy cały rok! Niezależnie od tego czy nasz stół będzie w stylu glamour, nowoczesnym czy klasycznym eleganckie białe talerze i błyszczące szkło przydadzą mu wyjątkowego blasku i uroczystego charakteru. Eleganckie kieliszki i porcelanowe talerze, czasem nawet w kształcie gwiazdek,  ozdobione życzeniami świątecznymi sprawią, że i my i nasi goście będziemy się czuli wyjątkowo. Bo ta zastawa jest dedykowana właśnie specjalnym i wyjątkowym dniom Bożego Narodzenia. Warto więc dołożyć wszelkich starań by te świeta były szczególnie piękne oprawione. Zwłaszcza, że kolacja wigilijna jest składkowa. Może w tym roku podzielmy się tak, że gospodarz odpowiada za wyjątkową dekorację domu i stołu, a goście przynoszą tradycyjne i wykwintne smakołyki?Wesołe dodatki do domu na długie śniadanie w Boże Narodzenie

Śniadania w święta Bożego Narodzenia po obfitych kolacjach poprzedniego dnia są zazwyczaj leniwe i spokojne. Siadamy do nich znacznie później  i spokojnie celebrujemy przygotowane wcześniej smakołyki wśród najbliższych domowników. Takie śniadania często odbywają się jeszcze w piżamach – oczywiście też świątecznych i często przenoszą się od stołu na sofy. Bierzemy wtedy ze sobą kubek z gorącą herbatą, czekoladą lub kawą i rozmawiamy albo oglądamy po raz 15ty ten sam, ulubiony film, bez którego Boże Narodzenie byłoby nieważne. Fajnie gdy ten kubek czy talerzyk są świąteczne, inne niż te, których używamy w pozostałe dni roku. Takie kubki i filiżanki wywołują zawsze uśmiech na twarzy, czemu więc nie zaszaleć i nie sprawić sobie takich wyjątkowych dodatków do domu? Są to też doskonałe prezenty od Mikołaja, którymi możemy się cieszyć cały grudzień. Pewnie, że takie dodatki do domu są często kiczowate, ale czy podczas spokojnego, rodzinnego śniadania nie możemy sobie odpuścić codziennej powagi? Od tego są przecież święta by odpocząć i we własnym domu czuć się swobodnie.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Home & You, Materiały prasowe H&M HOME, Materiały prasowe Riviera Maison, Materiały prasowe IKEA, Materiały prasowe Zara Home

POLECANE ARTYKUŁY