Choinka jest jednym z ważniejszych elementów Bożego Narodzenia i najważniejszym symbolem kojarzącym się ze świętami. Ubieranie zielonego drzewka jest częścią bożonarodzeniowej tradycji, a to jakie pojawią się na nim ozdoby zależy wyłącznie od nas.

Świąteczne ozdoby wykonane z makaronu!

Ważne jest, aby choinka była nie tylko świąteczną dekoracją, ale też elementem pasującym do aranżacji całego wnętrza. Ozdoby choinkowe zazwyczaj kupujemy w sklepach i popularnych sieciówkach, jednak coraz popularniejsze stają się dekoracje wykonane własnoręcznie. Prawdziwym hitem są dekoracje z filcu, bombki dekorowane metodą decoupage i ozdoby choinkowe z makaronu. Ta ostatnia propozycja cieszy się tak dużą popularnością ze względu na to, że jest to prosty i tani sposób na wyczarowanie naprawdę ładnych świątecznych dekoracji. Wystarczy dekoracyjny makaron, klej na ciepło i odrobina wyobraźni, a naszą choinkę ozdobią ciekawe dekoracje z makaronu.

Ozdoby z makaronu: jak je wykonać?

Najpopularniejszą formą dekoracji z makaronu jest przyklejenie kolorowych gwiazdek czy choinek do świątecznego stroika. Przed świętami makaron w świątecznych kształtach kupimy niemal w każdym sklepie. Dzięki barwnikom ze szpinaku i suszonych pomidorów mają one ciekawe kolory. Do świątecznych ozdób można też wybrać makaron spaghetti, podzielić na małe wiązki, które następnie wiążemy ozdobną tasiemką. Tak przygotowane dekoracje z makaronu będą doskonale prezentowały się na choinkowym drzewku czy stroiku. Kolejną propozycją, która jest bardziej czasochłonna, ale bardzo efektowana jest stroik w całości wykonany z makaronu. Aby go przygotować potrzebujemy gotowej, okrągłej podstawy, kolorowego makaronu w kształcie kokardek i pistoletu z klejem na ciepło. Do podstawy przyklejamy pojedyńczo kokardki z makaronu. Kiedy stroik będzie już gotowy w środku umieszczamy dekoracyjną świecę i mamy oryginalną dekorację na Boże Narodzenie. Zainspirujcie się naszą galerią i materiałem wideo, w którym znajdziecie instrukcję krok po kroku jak zrobić ładne ozdoby choinkowe z makaronu.