Świąteczne ozdoby: jak zrobić bombkę decoupage? [WIDEO]

Decoupage bombki styropianowe - instrukcja krok po kroku. Jeśli tradycyjne ozdoby choinkowe nie są w waszym guście i marzycie o oryginalnej choince powieście na niej bombki decoupage. Możecie wykonać je sami! Zobaczcie jak samodzielnie wykonać bombkę techniką decoupage z elementem śniegu. Instrukcja KROK PO KROKU!

ŚWIĄTECZNE OZDOBY: jak zrobić bombkę decoupage?
Bombka decoupage
Bombka decoupage 3
Bombka decoupage 4
Bombka decoupage 5

Do najpopularniejszych świątecznych dekoracji należy bożonarodzeniowa choinka. Zielone drzewko ubrane w lampki i świąteczne ozdoby tworzy we wnętrzu wyjątkową atmosferę. Gotowe dekoracje choinkowe możemy kupić w marketach czy sieciówkach wnętrzarskich, ale możemy również wykonać je samodzielnie. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych decoupage będzie ogromna. Mamy dla Was instrukcję jak wykonać bombki dekorowane metodą decoupage!

Świąteczne ozdoby decoupage: bombki styropianowe decoupage krok po kroku

Do wykonania bombki decoupage potrzebne nam będzie: bombka kula styropianowa, szpachla gipsowa, farba biała akrylowa, serwetka papierowa z motywem świątecznym, nożyczki, klej do decoupage, zawieszka do bombek, wstążeczka i ewentualnie brokat w kleju.

Sprawdź też: stroik świąteczny >>>

Jeśli mamy już niezbędne elementy, możemy zaczynać pracę nad naszą bombką. Zaczynamy od nałożenia na styropianową bombkę szpachli metodą tapowania, która polega na punktowym nakładaniu szpachli. dzięki temu uzyskamy efekt oszronienia bombki. W momencie kiedy cała kula zostanie pokryta szpachlą, odstawiamy ją do pełnego wyschnięcia, a następnie malujemy na biało i znów czekamy aż wyschnie. W tym czasie z papierowej serwetki wycinamy wzór, który pojawi się na naszej bombce. Wycinając wzór nie musimy się martwić białym tłem, nie będzie ono widoczne na bombce w tym samym kolorze. Serwetki składają się z kilku warstw, które musimy od siebie oddzielić zostawiając jedynie wierzchnią w mocnym kolorze. Przed przystąpieniem do klejemnia wkręćmy w bombke zawieszkę, która ułatwi nam operowanie bombką w trakcie pracy. Główny wzór umieszczamy w centralnym miejscu bombki i przytrzymując obrazek, smarujemy go klejem do decoupage. Kiedy główny obrazek jest gotowy, przyjklejamy mniejsze elementy w postaci śnieżynek lub gwiazdek. Po zakończonej czynności odstawiamy bombkę do wyschnięcia. Dodatkowo na poszczególne elementy dekoracji możemy nasieść brokat w kleju. Na koniec do zawieszki doczepiamy wstążkę i nasza bombka wykonana techniką decoupage jest gotowa!

Sprawdź też materiały potrzebne do decoupage:

decoupage serwetki >>>

lakiery do decoupage >>>

narzędzia do decoupage >>>

klej do decoupage >>>

Wideo: bombka decoupage instrukcja

Obejrzyj wideo instrukcję - pokazujemy krok po kroku jak zrobić bombki decoupage.

Galeria zdjęć: inspiracje na ozdoby świąteczne i bombki ręcznie robione

W galerii zdjęcia z pomysłami jak ładnie udekorować dom na święta Bożego Narodzenia. Jak ubrać choinkę. Obejrzyj inspiracje na ozdoby świąteczne i bombki.

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY