Świąteczne dekoracje wnętrz. Nastrój świąt i sztuczki zdobnicze

Świąteczne dekoracje wnętrz już niedługo przyozdobią nasz dom. Choinka, stroiki, naturalne dekoracje bożonarodzeniowe, błyszczące bombki i pełno ciepłych ozdób świątecznych - czyli poradnik jak miło spędzić święta w stylowo udekorowanym mieszkaniu. Zobacz pomysły na świąteczne ozdoby, które będą ładną dekoracją wnętrz. Galeria ZDJĘĆ

Świąteczne dekoracje
Świąteczne dekoracje
Świąteczne dekoracje
Świąteczne dekoracje
Świąteczne dekoracje

Dekoracje bożonarodzeniowe w dobrym stylu

Święta Bożego Narodzenia przynoszą ze sobą wyjątkowe ozdoby. Co roku zdobimy nasze wnętrza - pomaga nam w tym tradycyjna choinka, dekoracje bożonarodzeniowe czy świąteczne stroiki.  Radzimy, by wszystkie świąteczne dekoracje trzymały się jednej, wymyślonej koncepcji. Gdy świąteczne ozdoby są dopasowane do wystroju wnętrza, to dom wygląda bardzo ciekawie i pociągająco. Jeśli lubisz tradycyjne dekoracje świąteczne, wybierz ozdoby w kolorze czerwonym i białym. Ważne jest każde wnętrze, już od progu niech panuje świąteczny nastrój. Na drzwiach można powiesić stroiki, czy girlandy.

Tradycyjne świąteczne dekoracje

Zawsze modna jest tradycyjna choinka - zielona, ozdobiona bombkami i kolorowymi łańcuchami. Najbardziej popularne kolory to odcienie czerwonego, żółtego bądź złotego. Ciekawym, aczkolwiek niestandardowym rozwiązaniem, mogą być bombki w... szklance. Wokół można położyć czerwony łańcuszek z korali i postawić złotego aniołka, który również może wisieć na choince. Takie dekoracje bożonarodzeniowe dają ładny efekt, a do tego są naprawdę oryginalne. Jako świąteczna dekoracja może również posłużyć świecznik, ozdobiony oczywiście czerwonymi koralami. Tak, by wszystko do siebie pasowało.

Świąteczne stroiki

Polacy, wzorem Amerykanów, coraz częściej decydują się na świąteczne stroiki, jako ozdoby bożonarodzeniowe. Zazwyczaj wiszą one na drzwiach domów. Jednak takie świąteczne dekoracje mogą znaleźć swoje miejsce właściwie wszędzie - nad kominkiem, czy na środku stołu bożonarodzeniowego (wówczas w środek stroika możemy włożyć świecę). Oczywiście również powinny mieć kolory i styl, dopasowane do tego, w jak sposób ubierzemy choinkę i ozdobimy resztę mieszkania.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY