Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym dekorujemy nasze mieszkania, aby nadać im świątecznej atmosfery. Wśród świątecznych trendów nadal królują tradycyjne rozwiązania. Zielone drzewko choinkowe ubrane w czerwone dekoracje to już ponadczasowa klasyka, która zawsze się sprawdza. Jednak obok tradycyjnych rozwiązań popularnością cieszą się nowe trendy. Jednym z nich są aranżacje świąteczne w kolorze białym.

Choinka w kolorze białym!

Drzewko choinkowe jest najpopularniejszą formą dekoracji świątecznych. To właśnie choinka tworzy świąteczny nastrój, a blask lampek umila nam długie, zimowe wieczory. Warto pamiętać o tym, że choinka powinna pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Dekoracja w kolorze białym idealnie sprawdza się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i minimalistycznym. Wystarczy, że na zielonym drzewku powiesimy białe lampki, ozdoby choinkowe i mamy gotową choinkę ubraną w zgodzie z najnowszymi trendami.

Dekoracja świątecznego stołu w kolorze białym!

Decydując się na świąteczną aranżację mieszkania czy domu w kolorze białym, nie możemy zapominać o stylizacji stołu. Pięknie ozdobiony stół na wigilijną kolację czy świąteczny obiad sprawi, że  z przyjemnością zasiądziemy do wspólnego posiłku. Na stole obowiązkowo powinien pojawić się biały obrus, zastawa, sztućce i szklanki lub kieliszki. Na środku możemy położyć jeden duży stroik lub kilka dekoracyjnych świec w przezroczystych lampionach. Tak przygotowany stół na święta z pewnością mile zaskoczy naszych gości!

Świąteczne dekoracje na balkon i taras!

Świąteczne dekoracje to nie tylko choinka, stroiki czy wianek na drzwiach. Doskonałym miejscem na bożonarodzeniowe ozdoby jest również balkon lub taras. Oprócz lampek choinkowych, które są najpopularniejszą formą zewnętrzych dekoracji świątecznych, możemy zdecydować się również na donice z zimolubnymi roślinami udekorowanymi sztucznym śniegiem lub postawienie patery z bombkami lub świecznika na ogrodowym stole. Te ostatnie propozycje sprawdzą się jedynie na zabudowanych tarasach.