Dekoracje stołu na święta możemy urozmaicić roślinami. Gwiazda betlejemska to już klasyka i cieszy się bardzo dużą popularnością w okresie świąt Bożego Narodzenia. Możemy z niej wyczarować piękne dekoracje świąteczne, które wniosą do naszych wnętrz kolor i ciepło. Ta zimowa piękność świetnie czuje się w towarzystwie innych roślin oraz ozdób świątecznych. Dekoracje stołu: inspiracje.

Gwiazda betlejemska: naturalne dekoracje świąteczne

Około 100 lat temu gwiazda betlejemska dotarła do Europy prosto z Meksyku. Od tamtego czasu wnosi kolor do naszych mieszkań w okresie zimowym, a szczególnie w Boże Narodzenie. Charakterystyczną cechą tej rośliny są liście, które rosną w kształcie gwiazdy oraz żywe, kolorowe przysadki w odcieniach czerwonego, różowego, żółtego i kremowego koloru. Gwiazdy betlejemskie oprócz rożnorodnych barw, mają także różne rozmiary. Są pełne uroku i dekoracje stołu z ich udziałem na pewno zachwycą naszych gości.

Dekoracja stołu z gwiazdą betlejemską

Stół na Boże Narodzenie możemy udekorować uroczymi mini gwiazdami betlejemskimi lub postawić na mocny akcent w postaci pokaźnego krzewu. W połączeniu z kilkoma innymi roślinami powstanie przyjemna dla oka dekoracja stołu. Gwiazdę betlejemską można udekorować naturalnymi materiałami i akcesoriami. Takie dekoracje świąteczne wniosą do wnętrza odrobinę koloru i pobudzą nasze zmysły. Wprowadzą również ciepło i komfort, dzięki czemu poczujemy się przytulnie. Zobacz galerię zdjęć: dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską.