Jeśli po świątecznych porządkach i zakupach nie  macie już czasu na bożonarodzeniowe dekoracje nie oznacza to, że musicie z nich rezygnować. Wystarczy, że skorzystacie z naszych porad, a w Waszym mieszkaniu pojawi się świąteczna atmosfera, którą pomogą stworzyć proste bożonarodzeniowe ozdoby. Mamy kilka pomysłów na świąteczne dekoracje, które zdążycie zrobić nawet w ostatniej chwili!

Świąteczne dekoracje w nowym wydaniu: inspirujące pomysły

Świąteczne dekoracje to przede wszystkim ubrana choinka, świecąca blaskiem lampek, wianek na drzwi czy stroik, zbobiący stół czy komodę. Jeśli brakuje Wam czasu na tego typu ozdoby, warto skusić się na prostsze rozwiązania, dzięki którym w mieszkaniu zagości świąteczna atmosfera. Ciekawym pomysłem na stworzenie alternatywnej choinki jest wykonanie jej konturu za pomocą sznurka lub grubej wełny. Materiał ten mocujemy np. za pomocą silikonu, a w środku wieszamy ozdoby choinkowe. Na drzewku choinkowym możesz umieścić wszystko to, co ci przypomina miłe chwile z całego roku, np. zdjęcia, pocztówki, zasuszone kwiatki, biżuterię itp. albo ozdoby w stylu eko jak żołędzie, orzechy czy szyszki. Kolejną inspiracją na świąteczną dekorację będą girlandy zdobiące barierki przy schodach. Wystarczy, że sztuczną jedliną owiniemy barierkę, a następnie opleciemy całość lampkami choinkowymi i mamy gotową ciekawą ozdobę na Boże Narodzenie. Jeśli chcecie, aby dekoracja świąteczna pojawiła się w kuchni możecie wykorzystać do tego rękawicę kuchenną z motywem bożonarodzeniowym. Wystarczy, że przymocujemy ją do ściany i włożymy do niej drewniane łyżki, a całość przewiążemy czerwoną kokardą.

Świąteczne dekoracje: jak zrobić stroik na Boże Narodzenie

w 5 minut!

Najprosztszą formą aranżacji świątecznych jest stroik. Możemy go wykonać samodzielnie poświęcając jedynie 5 minut. Wystarczy, że przygotujemy sobie dekoracyjny talerz lub tacę, kilka świeczek, bombki choinkowe różnej wielkości, orzechy, szyszki i mandarynki z powbijamymi w skórkę goździkami. Na talerzu ustawiamy świece, a wokół nich dowolnie ukadamy poszczególne elementy. To które z nich wybierzemy zależy wyłącznie od nas! Tak przygotowany stroik możemy swobodnie przenosić, ustawiając na parapecie, komodzie czy świątecznym stole.