Wigilijny stół musi być odświętny, z tą kwestią nie dyskutujemy. Jednak ta odświętność nie musi być nudna i podobna co roku. W galerii wybraliśmy kilka ładnych propozycji na dekorację stołu na Boże Narodzenie w zgodzie z najnowszymi trendami.

Zobacz: zdjęcia pięknych wigilinych stołów >>>

Świąteczny stół na Wigilię: elegancko, stylowo i zaskakująco

Jeśli w tym roku stawiasz na klasykę, możesz ją urozmaicić wybierając niebanalną zastawę – na przykład w ciekawe wzory choinkowe, albo z reniferem. Dodatki w odpowiednich kolorach dopełnią dekoracji świątecznego stołu.

Stół na Wigilię w wersji nowoczesnej może być bez klasycznego obrusu. Ciekawie będą na przykład wyglądały eleganckie podkładki pod talerze w kolorze bordowym. Umiejętnie dobrana nowoczesna zastawa będzie ciekawie współgrać z taka propozycją dekoracji świątecznego stołu.

Wigilijną kolację warto także dobrze zaplanować. Zadbajamy, o to, aby każdy z uczestników miał odpowienio miejsca przy stole i mógł swobodnie zjeść kolację. Przemyślmy kolejność i ustawienie dań, by wygodnie było po nie sięgać i nakładać.

Nie  musisz koniecznie inwestować w nową zastawę, czy dodatki. Czasami do ciekawej dekoracji stołu wystarczy umiejętnie ułożony świerk i świece – ustawione na stole w szklanym pojemniku. Koniecznie zobacz zdjęcia dekoracji wigilijnego stołu w galerii!