Dekoracja stołu na Wielkanoc o czterech twarzach – brzmi intrygująco. Tradycyjna zastawa na tle której brylują żółte kurczaczki wcale nie odchodzi do lamusa, ale ustępuje miejsca nieco bardziej kreatywnym rozwiązaniom. Stół na Wielkanoc w stylu glamour, marine, rustykalnym, czy coś w klimacie wiosny? Którą propozycję wybieracie?

Stół na Wielkanoc w stylu glamour

Styl glamour, sam w sobie, jest odzwierciedleniem przepychu i wszechobecnego blasku. Jak takie bogactwo formy przenieść na dekorację stołu na Wielkanoc tak, by nie przyćmił on treści? Postawmy na gładki obrus w delikatnym odcieniu fioletu, który tak bardzo przystoi stylistyce glamour. W kwestii zastawy, zdecydujmy się na białą porcelanę, która podkreśli elegancję dekoracji stołu. Całość dopełnijmy szklanymi kieliszkami, które otulą dekorację lekko barokowym charakterem. Przysłowiową „kropką nad i" będą dodatki w sztandarowym kolorze stylu glamour, czyli złocie. Idealnym domknięciem będzie bukiet świeżych kwiatów.

Wielkanocny stół w stylu rustykalnym

Jeśli marzy nam się oprawa Wielkanocy w iście rustykalnej stylistyce, szczęściarzami są Ci, którzy mogą cieszyć się stołem z naturalnego drewna. Zapomnijmy o obrusie – eksponujmy naturalnej piękno drewna, które w tym przypadku „zrobi" całą aranżację. Przez środek stołu możemy przerzucić jedynie biały bieżnik z delikatnym haftem. W przypadku rustykalnej dekoracji stołu, bohaterem aranżacji będzie oczywiście zastawa sama w sobie. Zrezygnujmy z ozdób, postawmy na minimalizm, a pozorną prostotę dopełnijmy pachnącymi ziołami, które mogą okazać się niezaprzeczalną dekoracją.

Stół na Wielkanoc w stylu marine

Styl marynistyczny gustuje w bielach i błękitach, a jego nieodzownym elementem są paski. Decydując się na dekorację stołu na Wielkanoc w stylistyce marine, nie bójmy się koloru – postawmy na granatowy obrus, który świetnie skomponuje się z podkładkami ozdobionymi biało-niebieskimi pasami. Taka aranżacja będzie sprawiała wrażenie lekkiej i delikatnej. By nadać jej jednak nieco elegancji, postawmy na porcelanową zastawę stołową w kolorze obowiązkowej bieli. Nie zapominajmy o detalach – wielkanocne jaja również mogą być odzwierciedleniem fascynacji biało-niebieskimi pasami. Dopełnieniem dekoracji stołu na Wielkanoc w stylu marynistycznym będą żółte żonkile, które ożywią całość i wprowadzą powiew świeżości i radości.

Wielkanocny stół w klimacie wiosny

Wielkanoc to przede wszystkim kolory wiosny. Ma być wesoło, kolorowo, wiosennie. Warto jednak zachować umiar i ograniczyć się do oczywistych barw wiosny, czyli zieleni, żółci i delikatnego błękitu. Takie trio idealnie zaprezentuje się, kiedy dopełnimy je delikatnym fioletem czy pudrowym różem. Idealnym tłem do wyeksponowania kolorowej aranżacji będzie biały obrus, który złagodzi całość. Nieodzownym elementem wiosennej dekoracji stołu na Wielkanoc będą oczywiście świeże, kolorowe kwiaty.