Dekoracja stołu wielkanocnego to jeden z obowiązkowych elementów związanych ze świętami Wielkiej Nocy. To ona sprawia, że świąteczne śniadanie jest nie tylko rodzinne, ale i niezwykle eleganckie. Stół wraz z pojawieniem wielkanocnych dekoracji nabiera symbolicznego znaczenia i wprowadza do wnętrza szczególną atmosferę. Dlatego tak ważne jest, aby jego dekoracja prezentował się elegancko, uroczyście i wiosennie.

Wielkanocna dekoracja stołu: wiosenna kolorystyka w roli głównej!

Do najpopularniejszych świątecznych dekoracji należą te w kolorach wiosny. Zieleń, żółć, pomarańcz i fiolet w zestawieniu z ponadczasową bielą wprowadzają do wnętrza świeży, wiosenny powiew i ożywią każde pomieszczenie. Pierwszym ważnym elementem aranżacji wielkanocnego stołu jest obrus. Możemy zdecydować się na nieśmiertelną biel, koronkowe serwety czy bieżniki lub obrus w wiosennych kolorach, który z pewnością zwróci uwagę. Na obrusie rozkładamy zastawę, sztućce, szkło i możemy przystąpić do dekorowania naszego stołu.

Dekoracja stołu na Wielkanoc: jakie ozdoby i kwiaty powinny znależć się na wielkanocnym stole?

Oczywiście jednym z najpopularniejszych rozwiązań do dekorowania stołu są żółte kurczaczki, które nie tylko są symbolem Wielkanocy, ale co więcej znajdziemy je praktycznie w każdym polskim domu. Na stole obok kurczaczka lub zajączka warto, aby pojawiły się również świeże kwiaty, rzeżucha lub owies w dekoracyjnej misie. Zieleń i kwiaty doskonale sprawdzają się w aranżacji wielkanocnego stołu, wprowadzają one wiosenny klimat i umilają wspólny posiłek. W ramach świątecznego akcentu na każdym talerzyku możemy położyć pisankę, dekoracyjną wydmuszkę, żonkila czy gałązkę bukszpanu. Przy aranżacji wielkanocnego stołu warto pamiętać, że dekoracje i zastawa są tłem dla potraw, dlatego warto zadbać o to, aby tło odpowiednio wyeksponowało dania. W galerii znajdziecie 10 POMYSŁÓW na wiosenną stylizacje stołu! Zainspirujcie się naszymi propozycjami i stwórzcie własną niepowtarzalną dekoracje wielkanocnego stołu!