Co roku obiecujemy sobie, że prezenty świąteczne zrobimy wcześniej, a nie w czasie gorączki zakupów przedświątecznych. Ilu z was nie udaje się dotrzymać tego zobowiązania? Jeśli chcecie uniknąć gonitwy po sklepach w celu poszukiwania prezentów świątecznych, mamy kilka ciekawych propozycji.

Prezenty świąteczne własnoręcznie wykonane

Prezenty świąteczne, które wykonanym własnoręcznie są osobiste, szczególne, osoby obdarowane nimi traktują je bardzo ciepło. Ponadto prezent świąteczny, który zrobimy samodzielnie jest zazwyczaj tańszy od tego kupionego w sklepie, trafiony i unikatowy. Udany prezent świąteczny to przede wszystkim dobry pomysł i trochę serca oraz czasu, włożonych w jego wykonanie. Prezenty własnoręcznie wykonane pozwolą też zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oczywiście, ile osób, tyle pomysłów. Nie mamy gotowej recepty na udany prezent świąteczny, ale może nasze pomysły was zainspirują. Jest jeszcze trochę czasu, a więc do dzieła.

Oryginalne prezenty świąteczne: słodkie podarunki

Świetnym pomysłem na prezenty świąteczne, które można wykonać samodzielnie są słodycze, ciasteczka, krem orzechowy, czy np. kandyzowane owoce. Mogą to być upieczone i ozdobione pierniczki do jedzenia i zawieszenia na choinkę. Najważniejsze jest, aby je ładnie zapakować w pudełko, puszkę, słoik. Ozdobny słoiczek warto przewiązać wstążeczką, nakleić specjalną świąteczną etykietkę. Do takich świątecznych prezentów idealnie nadają się domowej roboty przetwory i nalewki. Słoik własnoręcznie wykonanego dżemu czy domowej nalewki na pewno spotka się z ciepłym przyjęciem. Samo przygotowanie słodkich świątecznych prezentów jest bardzo miłe i twórcze. Szczególnie dla osób, które lubią gotować.

Oryginalne prezenty świąteczne: kalendarze i zdjęcia

Kalendarz ze zdjęciami rodzinnymi i zaznaczonymi ważnymi uroczystościami, rocznicami, imieninami i urodzinami jest wspaniałym pomysłem na prezent świąteczny. Jeśli potrafimy obsługiwać programy graficzne, możemy go przygotować własnoręcznie i tylko zlecić wydruk plus oprawę. Do zrobienia takiego kalendarza można też użyć gotowych szablonów dostępnych w Internecie. W takim kalendarzu ściennym można też zamieścić cytaty, czy powiedzonka, które funkcjonują w waszej rodzinie. Naprawdę będzie to miły upominek gwiazdkowy. Innym pomysłem jest też ładnie oprawione szczególne zdjęcie rodzinne.

Oryginalne prezenty świąteczne: robótki ręczne

Masz smykałkę do haftowania, robienia na drutach, szycia? Jeśli tak, to skorzystaj ze swoich talentów i przygotuj własnoręcznie prezent świąteczny dla bliskich. Może to być np. poszewka, ręcznik, ściereczka, fartuszek kuchenny, serwetka z wyszytym imieniem, czy znakiem zodiaku. Taki prezent na pewno długo przetrwa i zawsze będzie kojarzył się z osobą, która go wykonała. Jeśli potrafimy szyć możemy zrobić ładną torbę na zakupy, woreczki na bieliznę, poduszki, przytulanki dla dzieci. Jeśli lubicie florystykę świetnym pomysłem na prezent świąteczny będzie też własnoręcznie wykonany stroik świąteczny. Możemy też zwykły kafelek ceramiczny ładnie pomalować i zrobić z niego obrazek. Możemy też zrobić oryginalne świeczki zapachowe, nie jest to trudne i zbyt czasochłonne. A może gdzieś w piwnicy zalega stara szafka, półka, czy podstawa lampy - obejrzyjcie je, może uda się je odnowić i podarować jako prezent świąteczny. Takie przedmioty z duszą są bezcenne.

Oryginalne prezenty świąteczne: obrazy, szkatułki, pojemniki

Kolejnym pomysłem na prezenty świąteczne własnoręcznie wykonane mogą być szkatułki, wazony, puzderka, pudełka na chusteczki, tace ozdobione techniką decoupage.

Pudełko na chusteczki - instrukcja jak zrobić >>>

Taca ozdobiona techniką decoupage'u - instrukcja jak zrobić

Gotowe wzory, czyli serwetki lub specjalne papiery do decoupage'u, kleje znajdziecie bez problemu w sklepach papierniczych, empiku. Jeśli ktoś ma zdolności plastyczne można też ozdobić np. prosty szklany wazon używając farbdo malowania na szkle.

Oryginalne prezenty świąteczne: bilety, karnety, kursy

Któż z nas nie chciałby dostać zaproszenia na wymarzony koncert, przedstawienie teatralne, wycieczkę, kurs szycia czy sushi, a może karnet na basen. Możliwości jest wiele, są to coraz popularniejsze pomysły na prezenty świąteczne, choć niezbyt tanie. Ale jeśli spełnimy marzenia osoby, którą chcemy obdarować to na pewno warto. Taki prezent świąteczny będzie ogromną niespodzianką.