Żeby pięknie udekorować dom na Boże Narodzenie, nie musimy wydawać majątku na ozdoby świąteczne. Możemy osiągnąć wspaniałe efekty, wykonując dekoracje świąteczne samemu. Przy okazji to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną. Przewertujmy zatem szafy i szuflady w poszukiwaniu rzeczy, z których można zrobić oryginalne ozdoby na święta i do dzieła!

Udekoruj dom na święta: własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne

  • Oceń zasoby szuflad. Do zrobienia ozdób świątecznych wszystko może się przydać. Kawałki koronki, stare guziki, ramki, ścinki dekoracyjnych materiałów, tasiemki, stare pocztówki, a nawet metalowe puszki po kawie. Rozłóż rzeczy na stole i najlepiej pogrupuj kolorami.
  • Warto też wybrać się na spacer: gałązki iglaków, szyszki, brzoza, mech to doskonałe materiały do stworzenia pięknych dekoracji świątecznych.
  • Dokładnie zaplanuj dekoracje świąteczne. Jeżeli masz małe mieszkanie, postaraj się skoncentrować na przestrzeni, która naprawdę potrzebuje dekoracji. Jeżeli w salonie stoi duża choinka, to pomyśl o ozdobieniu przedpokoju. Poszukaj pomysłów w internecie i magazynach wnętrzarskich. Spróbuj zrobić podobne rzeczy samodzielnie. Inwestuj pieniądze tylko w to, czego naprawdę potrzebujesz.
  • Zaproś do współpracy rodzinę. Przygotowywanie ozdób świątecznych to świetna rodzinna zabawa. Zainteresuj nią dzieci. Pokaż inspirację z internetu czy gazety i spróbujcie razem zrobić podobną rzecz. Kto wie, może wyjdzie lepiej!