Sposobów na dekorowanie pisanek jest wiele. Możemy je wyklejać, woskować, malować farbkami, flamastrami, kredkami świecowymi, owijać sznurkiem lub po prostu po najmniejszej linii oporu zafarbować naturalnymi barwnikami lub kupionymi w sklepie. Jeśli chcecie zrobić samodzielnie oryginalne pisanki koniecznie skorzystajcie z ciekawej inspiracji prosto z bloga Projekt My by Asia Pietrzak!

Dekoracje wielkanocne: produkty potrzebne do farbowania pisanek

Mało znana, ale bardzo efektowna metoda farbowania wydmuszek przy użyciu tkaniny w 100% wykorzystuje produkty z recyklingu. Do wykonania oryginalnych pisanek potrzebujemy:

- jajka na wydmuszki - najlepiej te z białymi skorupkami (wówczas kolory są lepiej widoczne)
- kilka niemodnych krawatów - UWAGA! krawaty powinny być farbowane, a nie wyszywane - ich faktura musi być całkowicie gładka (śliska) - i jeszcze jedno - im drobniejszy i gęstszy wzór tym ładniej odbije się na tkaninie
- nitka/sznurek
- biała, gładka tkanina - może być len, bawełna - może być również stary t-shirt
- woda
- ocet

Dekoracje wielkanocne: jak wykonać pisanki z odzysku DIY?

1. Robimy wydmuszki
2. Krawaty rozcinamy i wyjmujemy wszystko co znajduje się wewnątrz - filc, podszewka itp, tak aby pozostała sama tkanina zewnętrzna
3. Odcinamy kawałek tkaniny, na tyle duży aby swobodnie owinąć nim jajko
4. Owijamy jajko materiałem i zawiązujemy (tkanina powinna jak najbardziej przylegać do skorupki)
5. Odcinamy kawałek białej tkaniny, owijamy jajko i zawiązujemy
6. Gotowe jajka wkładamy do garnka, wlewamy wodę i ocet (ocet w proporcji ok 1/4) - gotujemy ok 20-30 minut. w połowie gotowania przekręcamy jajka, tak aby były zanurzone z drugiej strony (pamiętajmy o tym że to wydmuszki, więc będą sobie dryfować, nie będą całkowicie zanurzone - stąd to przekładanie)
7. Cieszymy się gotowym efektem.

Więcej świetnych pomysłów znadziecie na blogu: projektmy.blogspot.com