Pisanki, wianki i stroiki czyli dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim

Wielkanocne dodatki dekoracyjne w stylu skandynawskim to pisanki, stroiki wianki, najczęściej wykonane z materiałów naturalnych. Proste w formie. Ozdoby wielkanocne wybierane są oszczędnie, ale w skromnych wnętrzach skandynawskich doskonale widoczne. Zobaczcie propozycje dekoracji świątecznych, które wybraliśmy dla miłośników stylu skandynawskiego.

Dekoracje wielkanocne
Dekoracje wielkanocne
Dekoracje wielkanocne
Dekoracje wielkanocne
Dekoracje wielkanocne

Wielkanocne dodatki dekoracyjne są bardzo charakterystyczne. Są to przede wszystkim pisanki, wianki i stroiki. Ostatnio modne zrobiły się także „drzewa wielkanocne” czyli długie gałęzie, właśnie wypuszczające pierwsze listki, wstawione do wazonów. Wieszamy na nich lekkie pisanki i piórka. Ozdoby układamy na dekoracyjnych paterach, stolikach kawowych, wieszamy na okiennych karniszach i pod lampami umieszczonymi nad stołami, pod półkami i na dekoracyjnych drabinach.

Dekoracje wielkanocne: wianki i stroiki

Tradycyjną ozdobą wielkanocną są stroiki i wianki z giętkich gałęzi wierzbowych. Udekorowane piórkami i pisankami przypominają nieco ptasie gniazda. Wianki zazwyczaj wieszamy na drzwiach i ścianach, stroiki układamy na stolikach kawowych, stołach i komodach. Wyjątkowo dekoracyjnie wyglądają 2 lub 3 wianki powieszone na ścianie jeden nad drugim. Mogą ale nie muszą być tej samej wielkości. Wianki dekorujemy świeżymi, delikatnymi kwiatami oraz opcjonalnie białymi lub biało – brązowymi, naturalnymi piórkami. Do stroików wkładamy pisanki, czasem świece w kształcie jaj. Również zdobimy je wiosennymi roślinami i piórkami. Kolorystykę dodatków dekoracyjnych dobieramy pod kątem panującego w nim wystroju.

Czytaj też: Pisanki wielkanocne w rożnych stylach

 

 Wianki wielkanocne

Fot. WONNA NOVA

Dekoracje wielkanocne: pisanki

Ceramiczne, szklane, drewniane, z masy papierowej lub naturalne. Małe i duże. Kolorowe czy naturalne? Które wybrać? Te, które nam się podobają i pasują do dekoracji stołu lub stylu w którym urządzony jest salon.  Pisanki układamy w specjalnie do tego przeznaczonych koszykach, na tacach i talerzach. Często też wieszamy je na gałęziach i lampach. Czasem układamy pisanki w dużej ilości – zwłaszcza jeśli są to prawdziwe jaja indycze i przepiórcze, czasem układamy dosłownie jedną lub dwie pisanki w najbardziej eksponowanym miejscu w salonie pod szklanym kloszem, podkreślając jej wyjątkową urodę lub to, że jest pamiątkowa.

Zobacz też: ZRÓB TO SAM. dekoracje wielkanocne z wydmuszek, piór i kwiatów

Dekoracje wielkanocne: kwitnące gałęzie drzew i krzewów

Kwitnące gałęzie - im większe tym lepsze, w zależności od sposobu ekspozycji podkreślą minimalistyczny, skandynawski lub tradycyjny styl aranżacji wnętrza. Wraz z modą na styl skandynawski pojawiły się przeskalowane butle i przezroczyste szkło przypominające naczynia laboratoryjne. Te ostatnie świetnie będą pasowały także do wnętrz w stylu minimalistycznym.
Rada: Jeśli posiadasz w mieszkaniu wysoką roślinę, na przykład jeden z okazałych fikusów z drobnymi liśćmi - możesz ją wykorzystać jako „drzewo wielkanocne” i na gałęziach powiesić lekkie szklane lub z wydmuszek pisanki.

 dekoracje wielkanocne

Fot. WONNA NOVA

Ocena: 0
Zdjęcia: WONNA NOVA

POLECANE ARTYKUŁY