Pisanka wielkanocna malowana techniką ombre to bardzo ciekawa i modna interpretacja wielkanocnej pisanki. Jak wykonać modną pisankę tą techniką? W naszym cyklu zrób to sam podpowiadamy jak w prosty sposób pomalować pisankę i jakie techniki pozwolą nam ułatwić sobie pracę nad pisanką.

Pisanka wielkanocna OMBRE: potrzebne materiały

Materiały potrzebne do wykonania pisanki ombre:

1. jajko styropianowe
2. pilnik
3. wykałaczka
4. farby akrylowe
5. gąbeczka do zmywania
6. lakier błyszczący

Pisanka wielkanocna OMBRE: zrób to sam

Pisanka wielkanocna ombre: KROK 1

Każde jajko styropianowe powstaje z formy pozostawiając pasek łączący obie połowy. Dlatego aby jajko było gładkie powinniście spiłować pasek łączący. Do tego typu pracy możecie wykorzystać pilniczek do paznokci, najlepiej drobnoziarnisty. By ułatwić sobie pracę z jajkiem, wbijcie w jej spód wykałaczkę - dzięki niej nie pobrudzicie się farbą i bez przeszkód dotrzecie do każdej strony malowanej pisanki.

Pisanka wielkanocna ombre: KROK 2

Na palecie do farb wybierzcie dwa odcienie niebieskiej farby: jasną i ciemną. Jako trzecia baza posłuży wam zmieszana farba biała z jaśniejszą niebieską. W ten sposób uzyskacie jednolite przejście z jednego odcienia w drugi, tzw. efekt ombre. Do nakładania farby idealnym narzędziem okazuje się gąbeczka do zmywania naczyń. Oderwijcie od niej kawałek gąbeczki i wykorzystajcie do pracy nad pisankami.

Pisanka wielkanocna ombre: KROK 3

Następnym krokiem jest nakładanie farby. Tu też zaczyna się największa zabawa. Zamoczcie gąbeczkę w farbie i metodą "tapowania" (delikatnego dotykania pisanki raz przy razie gąbką nasączoną farbą) nakładajcie farbę na jajko. Kolejne pasy farby nakładajcie na już zabrudzoną gąbeczkę bez konieczności jej mycia. To sprawi, że kolory będą delikatnie przenikać w coraz ciemniejsze tony.

Pisanka wielkanocna ombre: KROK 4

Na koniec, po wyschnięciu pisanki, zabezpieczcie ją lakierem błyszczącym. Dla bardziej błyszczącego efektu nałóżcie lakier w 3 warstwach. Nasze pisanki ombre są gotowe! Tak pomalowane pisanki będą pięknie wyglądały na stole wielkanocnym i w koszyczku ze święconką!