Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie powinniśmy zaplanować trochę wcześniej. Nie warto zostawiać ich przygotowania na dzień przed Bożym Narodzeniem. Aby zrobić ładne świeczniki lub lampiony powinniśmy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w świece (białe, złote, czerwone), szyszki, gałązki świerku oraz słoje lub wazony z przezroczystego szkła.

Ozdoby świąteczne: Boże Narodzenie w blasku świec

Lampion na Boże Narodzenie możemy zrobić układając świerk, a na nim szyszki, na dnie pojemnego i dość szerokiego słoja. Nie kładźmy jednak świecy bezpośrednio na szyszkach, ale na przykład na niewielkim talerzyku lub metalowej podkładce.

Pokuśmy się także o ozdobę stołu świątecznego – na ładnej podstawce (szklany, mały talerz) możemy postawić świecę i przybrać ją na dole gałązkami świerku. Jeśli chcemy sprawić ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie dla każdego biesiadnika, wystarczy ustawić przed nim tealight w czerwonym kolorze,  umieszczony w niskiej szklance.

Blask świec i ich migocące płomyki – niezależne od tego, czy umieścimy je po prostu w świeczniku, czy tez w wymyślnej dekoracji świątecznej – wprowadzą do domu uroczystą i podniosłą atmosferę.