Pakowanie prezentów. Podpowiadamy jak zrobić to ładnie i oryginalnie!

O pakowaniu prezentów na Boże Narodzenie warto pomyśleć chwilę wcześniej. Teraz jeszcze  mamy więcej czasu, możemy więc spokojnie ładnie zapakować te prezenty, które już mamy. Prezenty o regularnym kształcie łatwo jest zapakować w papier. Nieco trudniejszą sprawą jest pakowanie prezentów nieforemnych. Ale i na nie mamy sposoby. Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA!

Jak zapakować świąteczny prezent
Pakujemy świąteczne prezenty
Szary papier i czerwone wstążki do pakowania prezentów
Ozdabianie papieru do pakowania prezentów
Koronki do pakowania prezentów

W Boże Narodzenie obdarowujemy się prezentami świątecznymi. Często niestety jest tak, że po trudach obmyślania i kupowania, dopasowywania, co dla kogo, brakuje już nam pomysłów i czasu na atrakcyjne pakowanie prezentów. Często też czekamy z pakowaniem prezentów do ostatniej chwili. Wtedy jednak okazuje się, że albo nie ma czasu, nie mamy pomysłów i piękne prezenty, czasem bardzo drogie, lądują w gotowych torbach. A szkoda.  Nawet najbardziej zwyczajny prezent pod choinką, jeśli jest ładnie zapakowany, potrafi sprawić mnóstwo radości. Obdarowany zauważa, że ktoś poświęcił mu czas i zaangażowanie.

Zobacz też: jak pięknie zapakować prezent?

Pakowanie prezentów: szary papier i kolorowe dodatki

Ostatnio rekordy popularności bije szary papier. Zwykły gładki papier. Jak zwykle przy neutralnej bazie ważne stają się dodatki. Wystarczy książkę lub pudełko zapakowane w szary papier kilkukrotnie przewiązać kolorowym sznurkiem lub wstążką. Można też wybrać koronkę. Różnej szerokości i koloru – zależy od prezentu i naszej fantazji. Gładki szary papier możemy stemplować i malować. A co powiecie na gałązkę świerku lub ostrokrzewu włożoną pod sznurek? Prosta, naturalna dekoracja, a jakże elegancka… taki pomysł na pakowanie prezentów świątecznych nie wymaga ani nakładów finansowych, ani specjalnych zdolności, ani dużo więcej czasu. Naprawdę warto spróbować!

Czytaj też: jak ozdobić papier do pakowania prezentów DIY?

Pakowanie prezentów: jak ładnie zapakować prezent nieforemny?

Z nieforemnymi prezentami najłatwiej poradzić sobie wkładając je do pudełek. Czasem jednak trudno o takie duże  gładkie pudełko. Można skorzystać z pudła po jakimś urządzeniu, oklejając je kolorowym papierem. Czasem jednak prezent staje się zbyt duży i niewygodny do przenoszenia. Wtedy możemy skorzystać z nieprzezroczystej foli i zapakować prezent na kształt cukierka. Pod przezroczystą folię możemy włożyć cienki papier lub bibułkę. Lepiej nie ryzykować pakowania dużych i foremnych prezentów w zwykły papier. Takie opakowanie zawsze się przerwie. Prezent wygląda nieestetycznie, a co najgorsze – nie ma już niespodzianki!

Czytaj też: a może zapakujemy prezenty w koronki?

WIDEO: wełniane opakowania prezentów DIY

Galerie zdjęć: inspiracje na opakowania prezentów

Zobacz jak można zapakować prezent pod choinkę. Pomysłowe opakowania nie są drogie, a wyglądają efektownie. Pakowanie prezentów: inspiracje zdjęcia.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Redakcja, materiały prasowe, Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY