Pakowanie prezentów nie musi być nudne! Pakujemy prezenty pod choinkę

Pakowanie prezentów może być dobrą zabawą, a prezenty pod choinkę nie muszą być owinięte wyłącznie w papier ozdobny. Mogą nawet stanowić dekoracje świąteczne. Jeśli skończyły Ci się gotowe opakowania na prezenty skorzystaj z naszych podpowiedzi!

prezent, pakowanie
prezent, pakowanie
prezent, pakowanie
prezent, pakowanie
prezent, pakowanie

Ładnie opakowany prezent zyskuje na wartości, niezależnie od tego, jaka jest jego zawartość. Jeśli postanowimy sami zapakować prezent – i zrobimy to w oryginalny sposób- obdarowana osoba na pewno doceni nasze starania.

Prezenty pod choinkę jak dekoracje świąteczne

Skończyły Ci się gotowe torebki na prezenty, a może pakunek ma nietypowy kształt? Wystarczy trochę prostych materiałów i chwila pracy, by zrobić oryginalne opakowania na prezenty, które będą wyglądać jak dekoracje świąteczne.
Prezent pod choinkę możemy na przykład zapakować w niewielkie pudełko, które następnie owijamy szarym papierem i oklejamy gałązkami z choinki. Przyda się do tego klej w pistolecie.

 prezent, pakowanie

Fot. Piotr Mastalerz

Ciekawym pomysłem jest też prezent owinięty przezroczystą folią, którą wypełniamy kolorowymi piórami (do kupienia w pasmanterii). Kokardę robimy z białej szerokiej wstążki.
Inną opcją pakowania prezentów jest zawinięcie pudełka w złocisty papier, a następnie w tkaninę z tiulu. Na górze umieszczamy ozdobną kokardę, a z przodu na przykład figurkę aniołka.
Bardziej czasochłonne, ale jakże efektowne, będzie owinięcie niewielkiego pudełka sznurkiem lub bardzo grubą nicią. Początek sznurka przyklejamy do pudełka, następnie owijamy je, aż otrzymamy kształtny kłębek. Kłębek ozdabiamy zielona gałązką świerku z bombkami. Ozdoby przywiązujemy do końcówki sznurka.

Nie tylko papier ozdobny do pakowania prezentów

Zamiast tradycyjnej bombonierki – albo jako prezent dla dzieci – sprawdzą się kolorowe rożki z przezroczystej folii, pełne smakowitych łakoci. Prezenty pod choinkę, zapakowane w tradycyjny papier ozdobny, mogą być ozdobione ciekawym monogramem, z pierwszą literą imienia osoby, dla której prezent jest przeznaczony. Oryginalnym pomysłem - dla osób obdarzonych poczuciem humoru - może być sakiewka z przezroczystej folii i kolorowej bibuły. Zamiast kokardy, do wstążki przymocowano druciany zmywak do garnków.
Pod choinką będą się też dobrze prezentowały złote sakiewki wykonane z folii bąbelkowej, pomalowanej na złoto.
Zobacz naszą galerię i wybierz opakowanie, które najbardziej Ci się spodoba!

Ocena: 0
Zdjęcia: Photos.com, Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY