Święta Bożego Narodzenia wymagają odpowiedniej oprawy. Dekoracje w naszych domach coraz częściej pojawiają się na kilka dni wcześniej i są doskonale przemyślane. Decydując się na świąteczne dekoracje staramy się dopasować je do aranżacji całego mieszkania jednocześnie, podążając za nowymi trendami. Kupując świąteczne ozdoby warto pamiętać o tym, że w tradycji świąt Bożego Narodzenia od początku króluje kolor czerwony. Barwa ta związana jest z bożonarodzeniową tradycją w sposób symboliczny i jednocześnie podkreśla magię tych świąt.

Świąteczne dekoracje: karminowa czerwień w roli głównej!

Kolor czerwony nieodłącznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Karminowy odcień tego koloru doskonale współga z zielenią choinkowego drzewka, a zestawiony z blaskiem świec tworzy we wnętrzu świąteczną atmosferę. Dekoracje świąteczne w kolorze czerwonym doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Choinka z ozdobami w kolorze czerwono-złotym to już ponadczasowa klasyka, która zawsze się sprawdza. Tak ubrane drzewko przyciąga uwagę i nigdy nie wyjdzie z mody! To zestawienie barw kojarzy się z przepychem i nada wnętrzu królewskiego charakteru. Wielbiciele minimalizmu nie muszą rezygnować z czerwieni. Mogą ubrać choinkę w kolorze czerwonym zestawionym ze srebrem, szarością lub zdecydować się na jej total look w karminowej barwie.

Ozdoby świąteczne: alternatywne choinki i stroiki z kolorem czerwonym!

Dekoracje świąteczne zmieniają się wraz z nadejściem nowych trendów wnętrzarskich. Jeśli tradycja bożonarodzeniowa nie jest Wam bliska, ale nie chcecie rezygnować zupełnie ze świątecznych dekoracji - możecie zdecydować się na alternatywną choinkę. Doskonale prezentują się drzewka choinkowe z drutu oplecione lampkami, z drewnianych patyków, z ciastek, prezentów czy w formie zasłony. Zamiast choinki w roli świątecznej ozdoby świetnie sprawdzi się stroik z zielonych gałązek udekorowany bombkami czy dekoracjami z filcu. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 41 POMYSŁÓW na świąteczne dekoracje z kolorem czerwonym!

Film wideo z instrukcją jak zrobić bombkę decoupage: