Święta już tuż tuż, dlatego warto się do nich wcześniej przygotować! W zrób to sam pokazujemy jak zrobić oryginalne bombki na choinkę z materiałowych tasiemek. Ozdoby choinkowe własnoręcznie robione sprawią ogromną radość. Boże Narodzenie to czas dekoracji świątecznych, jak również prezentów.

Zobacz także galerię zdjęć: jak ubrać choinkę >>>

A gdyby tak połączyć te dwa elementy? Oryginalna świąteczna bombka w bajkowych kolorach to także świetny pomysł na prezent w czasie świątecznych odwiedzin! Takie bombki mogą też zdobić stoły lub można z nich robić ładne stroiki. Jak więc samodzielnie wykonać oryginalną ozdobę choinkową: bombka z tasiemek? Do zrobienia naszych ozdób choinowych będzie wam potrzebna styropianowa kula i tasiemki.

Robimy ozdoby choinkowe: przygotuj materiały

Materiały potrzebne do wykonania oryginalnej bombki świątecznej z tasiemek:

- wstążka materiałowa (może być w różnych kolorach; szer. 2,5 cm),
- linijka,
- długopis,
- nożyczki,
- szpilki "połówki" (krótsze szpilki, do kupienia w pasmanterii),
- kula styropianowa.

Jak zrobić bombki z tasiemek: instrukcja zrób to sam

 KROK 1: jak zrobić bombki

Dekorację bombki zacznijcie od przygotowania wstążek. Bombka ze zdjęcia posiada dwa rodzaje wstążki, ale oczywiście nie ograniczajcie się. Im więcej kolorów, tym ładniejsza bombka. Dajcie się ponieść wyobraźni. Każdą wstążkę podzielcie na 5-centymetrowe odcinki. Najszybszym sposobem szybkiego przygotowania odpowiedniej ilości tasiemek do dekoracji bombki jest ten ze zdjęć w naszej galerii - oznaczcie długopisem kilkanaście odcinków tasiemki, a następnie ją potnijcie.

KROK 2: jak zrobić bombki

Nasze ozdoby choinkowe powstaną ze styropianowej kuli, którą bez trudu można kupic w wielu sklepach, np. empik-u. Dekorację styropianowej kuli - bombki zacznijcie od przytwierdzenia szpilkami "połówkami" dwóch odcinków tasiemki w układzie "na krzyż". Środek tak ułożonych wstążek zaznaczcie szpileczką - ułatwi Wam to mocowanie kolejnych odcinków wstążek w równym odniesieniu do środka bombki.

KROK 3: jak zrobić bombki

Każdy odcinek wstążki złóżcie w rożek i za pomocą szpilek przyocujcie do styropianowej kuli. Od początku prac nad dekoracją pilnujcie równego upinania tasiemek, jeśli chcecie by wasze ozdoby choinkowe były estetycznie wykonane. Kolejne rzędy idą "na zakładkę", tak jak to pokazują zdjęcia w galerii. Pomiędzy dwoma rożkami przyszpilajcie kolejny poniżej. I tak dookoła bombki. Na tym etapie możecie puścić wodze fantazji: układy tasiemek od najjaśniejszej do najciemniejszej czy naprzemienne rządki dwóch kolorów? A może pojedyncze rożki tasiemek, każdej w innym kolorze? Eksperymentujcie i projektujcie kolorystycznie najpiękniejszą dla was bombkę na choinkę z tasiemek! Kombinacji i możliwości projektowania takich bombek jest tyle, ile pomysłów w głowach ich twórców!