Lampki w buteleczkach – co będzie potrzebne?

Jak można się domyślać, potrzebujemy małych buteleczek – jedną sztukę na lampkę. Konieczne będą też korki, dlatego lepiej od razu wyposażyć się w buteleczki z nimi w komplecie. Do tego oczywiście lampki choinkowe i wybrane drobiazgi, które umieścimy w środku.

Spokojniejszą, bardziej stylową wersję zrobisz, wkładając do wszystkich buteleczek takie same ozdoby. W wersji zabawniejszej czy odważniejszej (np. do pokoju dziecięcego) niech każda buteleczka ma inną dekorację.

Lampki świąteczne w buteleczkach krok po kroku

1. Umyj buteleczki i dobrze osusz.

2. Włóż do nich ozdoby i lampki. Natnij koreczki, przez szczelinkę przełóż przewód – gotowe!

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Dekoracje świąteczne z lampek choinkowych

Jak jeszcze można wykorzystać lampki choinkowe? Mamy kilka podpowiedzi:

Choinka z lampek: wystarczy w taki sposób zawiesić lampki na ścianie, by układały się w kształt choinki. Można do niej dodać inne ulubione ozdoby świąteczne.

Świąteczna dekoracja okna: lampki warto umieścić wzdłuż framugi okna. Można je również przymocować do szyby – wtedy ozdoba świąteczna będzie doskonale widoczna także na zewnątrz. Inna opcja? Lekkie, delikatne lampki doczep do firanki.

Lampki plus szyszki: wieniec lampek możemy ciekawie połączyć z drobnymi szyszkami. Będzie klimatycznie i naturalnie.

Choinka świąteczna w różnych odsłonach – GALERIE ZDJĘĆ

Choinka z czerwonymi dodatkami, ubrana na biało, a może biało-złota bądź biało-srebrna? Sprawdź, jak prezentują się różne choinki bożonarodzeniowe, i poszukaj inspiracji dla swojego domu.