Ozdoby choinkowe często gromadzimy przez lata, by z czasem stanowiły sentymentalną pamiątkę związaną z bliskimi postaciami w naszym życiu. Aby godnie prezentowały się na świątecznej choince, udekorowane ozdobami drzewko często podświetlamy lampkami choinkowymi. Jak dobrać lampki, by podkreśliły urodę i wystrój choinki ? Jak uniknąć kiczowatego efektu na strojnej choince z lampkami?

Lampki choinkowe: dobieramy lampki choinkowe do ozdób na choince

W zależności od tego, czy preferujemy ozdoby choinkowe w monochromatycznej kolorystyce (jednolicie złote, srebrne, czerwone, granatowe, inne) czy wielobarwne, względem posiadanych ozdób pozwolić sobie możemy na dany wybór w zakresie lampek choinkowych.

Choinka w ciepłej kolorystyce

Do choinek ubranych w jednolite, ciepłe kolory ozdób (złoto, czerwień) pasować będą lampki choinkowe o równie ciepłym, jednolicie białym kolorze światełek. Doskonale sprawdzą się światełka z przeźroczystymi osłonkami na żarówki. Ciepły odcień białego światła lampek choinkowych doda choince miękkiego wykończenia o zmroku, delikatnie rozpraszając światło odbijające się od migotliwych, szklanych ozdób i łańcuchów choinkowych.

Choinka w chłodnej kolorystyce

Do choinek ubranych w jednolite barwy chłodne (granat, srebro) pasują lampki choinkowe o podobnie chłodnej kolorystyce (światło żarówek powinno mieć chłodny, biały kolor). Dzięki temu tonacja kolorystyczna choinki będzie spójna i konsekwentna. Przy choince o konsekwentnie jednobarwnej tonacji ozdób choinkowych (np. srebrnej) możemy zaszaleć z lampkami choinkowymi i wybrać te najbardziej kolorowe i migoczące! Srebrne ozdoby spotęgują iluminacyjny charakter migoczących światełek.

Choinka kolorowa

Jeśli ozdoby choinkowe traktujemy z sentymentem, otrzymujemy w prezencie i zbieramy przez lata, nasza choinka stanowić będzie przykład dekoracyjnych niesamowitości oraz feerię barw i odcieni. Stąd, by nie odbierać choince jej zalet bombkowej różnorodności, chcąc podbić jej urok lampkami choinkowymi, wybierzmy te z mlecznymi osłonkami na żarówki. Miękko rozproszone światło w odcieniu ciepłej bieli (lekko żółtej) przywoła na myśl tradycyjne w pierwszych choinkach świeczki na gałązkach, a jednolity kolor lampek  choinkowych wydobędzie pełen urok i charm z różnobarwnych ozdób choinkowych!