Lampion świąteczny: pomysły na klimatyczne oświetlenie świąteczne!

Szklany bądź metalowy lampion to prosta i efektowna dekoracja świąteczna, która jak żaden inny stroik wprowadzi magię świąt do naszego wnętrza! Zainspirujcie się klasycznymi i całkiem oryginalnymi pomysłami na świąteczny lampion i latarenkę, które otulą Wasze wnętrze ciepłą aurą Świąt!

Metalowe latarenki na świeczki
Szklana latarenka na świeczki
Metalowe latarenki na świeczki
Szklana latarenka na świeczki
Latarenki w kształcie domków

Ciepłe światło świec zawsze wprowadza do wnętrza kojące, miękkie refleksy, w otoczeniu których wszystko wygląda korzystniej. Jeśli macie to szczęście by napawać się ciepłem płynącym bezpośrednio z piecyka bądź kominka, modne lampiony w metalowych oprawach stanowić mogą subtelne uzupełnienie ciepłej i przytulnej aranżacji. Jeśli zaś wprowadzić zechcecie ciepły klimat świąteczny do wnętrza bez kominka - różnorodność form i wykończenia ceramicznych i szklanych lampionów lub metalowych latarenek świątecznych pomoże Wam wykreować prawdziwie magiczną oprawę wnętrza w iście świątecznym stylu!

Lampiony świąteczne: metalowe lampiony jak swojskie domki

Niezwykle popularne w holenderskich wnętrzach lampiony w kształcie domków mają swój nieodparty urok i czarm. Metalowe i szklane, ceramiczne czy kamionkowe lampiony w kształcie wysokich kamienic, kościółków czy małych wiejskich domków, ustawione w grupie bądź pojedynczo rozczulają urokliwą pośwatą z rozproszonego płomienia świeczki.

Czytaj też: Lampiony w dekoracjach świątecznych >>>

W dodatku dekoracja z lampionu w kształcie domku, w zależności od materiału z jakiego jest wykonany (blacha, szkło, technika witrażu, ceramika) pasować będzie do wnętrz zarówno w stylu flamandzkim, jak i skandynawskim, klasycznym, angielskim a nawet industrialnym.

Lampiony świąteczne: szklane lampiony w wersji chic

Wykańczane metodą łączenia witraży szklane lampiony w ołowianych bądź metalowych spoiwach, stanowią niezwykłą dekorację - nie tylko świąteczną. Wyzbyte z typowo świątecznych inklinacji szklane lampiony w przeskalowanej wersji posłużyć mogą jako oprawa do kilku różnej wielkości świec (koniecznie w spójnej gamie kolorystycznej!) bądź jako droga do wyeksponowania luźno zwiniętych lampek ledowych o ciepłym wybarwieniu. Ustawione swobodnie na parapecie bądź na podłodze, posłużą jako dodatkowe i niezwykle klimatyczne oświetlenie wieczorne.

Latarenki na tealighty

Drobne, mobilne i bardzo urokliwe latarenki na popularne tealighty to świetna alternatywa dla klasycznego stroika świątecznego. Sprawdzą się jako klimatyczna dekoracja stołu wigilijnego, a rozproszone po całym domu dodadzą mu magii świąt i wyjątkowości aranżacji.

Dekoracyjne gwiazdy w oknach

Misternie rozrzeźbione, ażurowe gwiazdy z drewna bądź szklane i proste gwiazdy witrażowe to niezwykły sposób na świąteczne i bardzo klimatyczne udekorowanie okna bądź wyjątkowego miejsca w domu. Wyposażone w wbudowane lampki led wspaniale rozpraszają ciepłe światło, a umieszczone w oknie z daleka podkreślają zaangarzowanie całego domu w przygotowywanie Świąt i świątecznej atmosfery.

Ozdoby świąteczne: Lampion wodny ZRÓB TO SAM >>>

[WIDEO]: Jak zrobić cotton balls KROK PO KROKU

Szklany lampion z zaokragloną częścią górną
camera

Dekoracyjne szklane lampiony na świece

Autor: Dekoria

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marcin Czechowicz, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY