Święta kochają przepych. Poddajemy się więc nastrojowi i stórzmy świąteczne dekoracje ze świeczkami w roli głównej. Nawet drobne dekoracje świąteczne budują atmosferę Bożego Narodzenia. W jednej chwili nadadzą uroczysty i unikatowy klimat każdemu mieszkaniu. Powodują, że dom staje się nad wyraz przytulny, a śnieg i chłód za oknem nie są już tak straszne. Świece zakomicie się wpisują w klimat Bożego Narodzenia. Niech płoną w fantazyjnych lichtarzach, świecznikach, lampionach. Ładne świeczniki i lampiony jako dekoracje świąteczne podkreślą wyjątkowy charakter stołu wigilijnego. Świece różnej wielkości można ustawić na tacy.

Sprawdź też: stroiki świąteczne inspiracje >>>

Poza funkcją dekoracyjną lampiony i świece świąteczne mogą też rozświetlać pokój. Polecamy latarenki, lampiony i świece ustawione na parapecie lub w ciemnym zakątku wnętrza, światełka wokół okna czy drzwi, a także bombki z efektem lustra.

Sprawdź też: ozdoby świąteczne naturalne >>>

Dekoracje świąteczne: lampiony i świeczniki

Nie żałuj sobie świeczników i lampionów, nawet skromne dekoracje świąteczne pięknie podświetlone będą wyglądały bajkowo. Niech światło świec rzuca złote refleksy, a ich zwielokrotnione odbicia w bombkach i kryształakch tworzą cudowną iluzję. Ciepłe światło podkreśla uroczystą atmosferę. Na świątecznym stole wystarczą świece przybrane małymi stroikami. Świeczniki i lampiony możesz ustawić też na komodzie i szafie. Na parapetach i kuchennym okapie - wszędzie! Bez blasku i migotania świec nie stworzysz pożądanego świątecznego nastroju.

Dekoracje świąteczne: świece

Świece mają nieodparty urok. Ich blask to świąteczny nastrój, magia, tajemnica. Możemy kupić najróżniejsze: smukłe, okrągłe, duże, małe, kolorowe, białe, gładkie, reliefowe, ozdobione, w formach faunistycznych i florystycznych. Które są najpiękniejsze? Zdaniem jednych – gładkie, białe lub prawie białe albo czarne czy ciemnobrązowe, bo w nich zawarta jest kwintesencja światła i odwiecznej gry jasności z ciemnością. Eleganckie świece sprawdzają się w każdej świątecznej aranżacji. Inni wolą świeczki barwione – te z kolei ożywiają świąteczną kompozycję, bardziej skupiają uwagę na sobie niż na samym blasku. Nie jesteśmy jednak skazane tylko na świece gotowe. Możemy zrobić je same. Sklepy oferują półprodukty do ich wyrobu (np. wosk palmowy naturalny). Wykonanie świeczki nie jest wcale trudne, a efekt może być wspaniały!

Galerie zdjęć: dekoracyjne lampiony