Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy w doniczkach i narcyzy cięte

Narcyzy w wielkanocnych dekoracjach: inspiracje. Na Wielkanoc dekorujemy wiosennie nasze mieszkania i domy. Popularnym elementem wielkanocnej dekoracji wnętrz są wiosenne kwiaty, wśród których prym wiodą żółte narcyzy.

Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy
Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy
Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy
Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy
Kwiaty na Wielkanoc: narcyzy

Wielkanoc to czas wiosennej radości i takiego też charakteru powinny nabrać w tym świątecznym okresie nasze mieszkania i domy. Do najpopularniejszych elementów wielkanocnych dekoracji – oprócz jaj – należą wiosenne kwiaty. W tym okresie z łatwością możemy kupić wiele kwitnących roślin w doniczkach, a także kwiatów ciętych. Wśród nich wyróżniają się kwitnące na żółto narcyzy.

Jak kupować narcyzy

Do wielkanocnych dekoracji wykorzystać możemy zarówno narcyzy w doniczkach, jak i kwiaty cięte. Kupując narcyzy doniczkowe wybierajmy takie egzemplarze, które mają sporo nierozwiniętych jeszcze pączków – wtedy dłużej będą atrakcyjne. Przed Wielkanocą na bazarach i ulicznych punktach sprzedaży oferowane są narcyzy cięte pakowane w pęczkach. Wybierając kwiaty zwróćmy uwagę, by nie były zmarznięte.

Naturalna dekoracja z niebarwionych jajek
camera

Dekorujemy stół na Wielkanoc pastelowo lub neutralnie

LISTA ZAKUPÓW

Narcyzy w wielkanocnych dekoracjach

Intensywnie żółty lub biały kolor kwiatów narcyzów i ich delikatna zieleń liści sprawiają, że rośliny te stają się doskonałym elementem wielkanocnej dekoracji. Jeśli chcemy stworzyć najprostszą wielkanocną dekorację, wystarczy doniczkę z narcyzami wstawić do ozdobnej osłonki bądź innego naczynia, dodać kilka ozdobnych elementów (na przykład wydmuszki jajek, piórka, kolorową rafię czy kępki mchu) i gotowe! Narcyzy w doniczkach możemy z powodzeniem łączyć w kompozycji z innymi wiosennymi kwiatami cebulowymi, takimi jak hiacynty, szafirki czy tulipany. Przygotowując świąteczną aranżację z narcyzów ciętych, pamiętajmy, żeby nie wstawiać ich do jednego wazonu z innymi kwiatami (wyciekający z narcyzów śluz powoduje, że inne kwiaty nie mogą pobierać wody).

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Michalak Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY