Jak w prosty sposób zrobić wielkanocnego kurczaczka z wełny? Zainspiruj się naszą GALERIĄ i stwórz z nami - KROK PO KROKU - swojego własnego kurczaczka z wełny! Możesz nim przyozdobić świąteczny stół na Wielkanoc, udekorować wiklinowy koszyk ze święconką lub wpleść w wiosenną dekorację wielkanocną z wianka lub bukietu bazi! Oto prosty pomysł w zrób to sam na kurczaka wielkanocnego.

Jak zrobić kurczaczka z wełny: przygotuj materiały

Do zrobienia wielkanocnego kurczaczka z wełny potrzebować będziesz następujących materiałów:

1. żółtą wełnę (im grubszą, tym lepiej),
2. miękki drucik (np. miedziany),
3. czerwoną tasiemkę lub filc,
4. dwa czarne koraliki,
5. klej szybkoschnący.
6. nożyczki.

Jak zrobić kurczaczka z wełny: KROK PO KROKU

KROK 1:

Nawiń na dwa, luźno rozstawione palce dłoni żółtą wełnę (w dość gruby kłębuszek) i odetnij nitkę od kłębka. Delikatnie zsuń nawiniętą porcję wełny i przygotuj ok. 5 cm odcinek tej samej wełny z kłębka. Dokładnie w połowie zwijanej na początku porcji wełny przewiąż ją przygotowanym odcinkiem wełny i zawiąż na supeł. Następnie przełóż nożyczki w jedną z utworzonych w ten sposób w porcji wełny pętelek i przetnij nitki. To samo zrób z drugiej strony supełka (z drugą pętelką).

KROK 2:

Trzymając porcję wełny za dwa najdłuższe końce, krótsze jej końcówki uformuj w jedną stronę i przytnij na kształt kulki (jak żywopłot). W ten sam sposób przygotuj też drugą, nieco mniejszą kulkę wełnianą, pamiętając o pozostawieniu za każdym razem dwóch dłuższych odcinków wełny. W ten sposób uzyskaliśmy brzuszek i główkę naszego kurczaczka.

KROK 3:

Przygotowany wcześniej miękki drucik docinamy do chcianej długości (ok. 5 cm absolutnie wystarczy). Zginamy go na pół i przekładamy przez brzuszek kurczaczka (większą kulkę). Zwróćmy uwagę, ażeby supełek z dwoma dłuższymi końcami znajdował się na górze. Następnie oba końce drucika kilkukrotnie zwijamy wokół siebie, a końcówki zaginamy w formę nóżek. W zależności od przeznaczenia kurczaczka, możemy wygiąć mu równoległe nóżki (będzie mógł stać na stole) lub pozostawiamy proste końcówki drucika ażeby później przymocować je do rączki lub rantu wiklinowego koszyczka ze święconką.

KROK 4:

Gdy nogi kurczaczka są już przytwierdzone, dołączamy do brzuszka głowę. Dłuższe końce wełny jednej i drugiej kulki związujemy ze sobą na supeł. Wystające odcinki docinamy do długości odpowiadającej wełnie wybranej kulki. Korpus kurczaczka jest gotowy.

KROK 5:

Z czerwonej, aksamitnej wstążki (bądź z czerwonego filcu) wycinamy dzióbek, poprzez obcięcie rożka materiału. Następnie nakrapiamy na nią niewielką ilość kleju szybkoschnącego (najlepiej w formie żelu) i przytwierdzamy do główki. W ten sam sposób przyklejamy koralikowe oczy kurczaczka.

Kurczak wielkanocny z wełny gotowy!