Jeśli chcesz, by Twój koszyk świąteczny lub stół wielkanocny był wyjątkowy, zapoznaj się z naszym instruktarzem jak zrobić pisankę z użyciem sznurka sutasz. 

Jak zrobić PISANKĘ ze sznurka sutasz: przygotuj materiały

Do zrobienia pisanki z użyciem sznurka sutasz potrzebować będziesz następujących materiałów:

1. jajko styropianowe 

2. klej szybkoschnący

3. sznurek sutasz (do kupienia w pasmanterii)

4. nożyczki

5. szpilki (krótkie) i z ozdobną główką

6. papier ozdobny

7. dziurkacz ozdobny

8. tasiemka

Jak zrobić PISANKĘ ze sznurka sutasz: KROK PO KROKU

KROK 1:

Stawiamy jajko styropianowe na jakiejkolwiek podstawce z zagłębieniem, tak by jajko było stabilne. Nakładamy klej na górną część jajka. Najlepiej użyć kleju szybkoschnącego w żelu. Łatwo się rozprowadza i nie rozlewa na boki. UWAGA: zbyt duża ilość kleju w jednym miejscu spowoduje, że materiał nasiąknie i zmieni delikatnie kolor.

KROK 2:

Na rozprowadzony klej zaczynamy nakładać sznurek sutasz. Aby ułatwić i usprawnić układanie, radzimy posiłkować się szpilkami. Wbijamy je za każdym razem w sam środek sznurka, w zagłębienie, aby po wyjęciu szpilki nie pozostało śladu. Szpilka przytrzymuje sznurek, a my w tym czasie nakładamy kolejne krople kleju. I tak do końca jajka.

KROK 2:

Jajko jest już prawie gotowe. Wystarczy kilka elementów ozdobnych i będzie pięknie! Wstążeczkę ukształtowaną w kokardkę przybijamy szpilką z ozdobną główką na czubku jajka. Na końcach wstążeczki można dokleić wzorek króliczka zrobiony dziurkaczem ozdobnym w kolorowym papierze. Brokatowe króliczki nadają całości uroczego i świątecznego wyglądu. 

Jajko gotowe! Prawda, że nie jest to trudne? Jeśli nie macie sznurka sutaszowego, można wykorzystac każdy jaki znajdziemy w domu. Może to być wełna, mulina lub sznurki naturalne.