Wraz z nadejściem zimy zwiększa się tęsknota za odrobiną koloru wokół nas. Gwiazdy betlejemskie w intensywnych czerwieniach, eleganckich tonacjach kremowego lub mieszańce radosnych kolorów skutecznie odpędzą ponure szarości i sprawią, że Boże Narodzenie nabierze malowniczego charakteru. Ponadto mogą zachwycać swoim urokiem jeszcze długo po świętach. Za pomocą kilku prostych zabiegów pielęgnacyjnych można się nimi cieszyć nie tylko w święta, ale jeszcze przez długi czas w nowym roku.

Dekoracje świąteczne z gwiazdą betlejemską

Gwiazda betlejemska to roślina, która idealnie nadaje się do dekoracji stołu i wykreowania szczególnej atmosfery. Stroiki z poinsecją to urokliwe i eleganckie dekoracje świąteczne, które wprowadzą do wnętrza wyjątkową atmosferę na święta. Do stworzenia ciepłej florystycznej kompozycji z gwiazdą betlejemską nie potrzeba wiele. Wystarczy ozdobna doniczka, wstążki, suszone owoce, świece oraz nasza wyobraźnia, by wykonać pełne wdzięku dekoracje świąteczne. Własnoręcznie przygotowane stroiki wniosą do wnętrza ciepły i przytulny kimat.

Gwiazda betlejemska: pielęgnacja

Gwiazda betlejemska nie lubi nadmiernie troskliwej opieki. Korzeniom zdecydowanie szkodzi wilgotność, czy stojąca na dnie doniczki woda, powodująca żółknięcie liści a w konsekwencji ich całkowite opadnięcie. Roślinę należy podlewać tylko wtedy, kiedy wyraźnie wygląda na spragnioną. Przywiędnięte liście szybko odzyskają blask po podlaniu rośliny odpowiednią ilością wody. Jeżeli na liściach pokażą się blade plamy lub zbrązowieją ich brzegi, należy raz w miesiącu dodać do wody odżywkę w płynie. Trzeba być ostrożnym podczas zakupu gwiazdy betlejemskiej. Należy owinąć roślinę  oraz przetransportować ją, jak najszybciej, do ciepłego pomieszczenia. Najlepsze warunki dla gwiazdy betlejemskiej wahają się od 15 do 22 stopni Celsjusza. Roślina najlepiej rozwija się w jasnym miejscu, jeśli jednak zostanie umieszczona zbyt blisko suchego czy ciepłego powietrza z kaloryfera lub będzie narażona na bezpośrednie promienie zimowego słońca, jej kolorowe liście zaczną marnieć.

 Projekt związany z promocją gwiazdy betlejemskiej jest współfinansowany ze środków unijnych.