Dom na święta: wystrój i dekoracje świąteczne inspirowane naturą

Jak przygotować dom na święta? Ciekawych pomysłów dostarczają dwa style mocno inspirowane naturą: skandynawski oraz rustykalny. W prezentowanym domu łączą się w niebanalny wystrój w stonowanych kolorach. Zobacz, jak zgromadzić piękne dekoracje świąteczne i dokonać szybkiej metamorfozy wnętrza w rytmie natury.

Stół świąteczny w bieli i zieleni
Dom na święta inspirowany naturą
Kuchnia na święta
Strefa wypoczynkowa na Boże Narodzenie
Dekoracje świąteczne eko

Mimo że w aranżacji dominują nieco surowe materiały, całość wyróżnią się dużą dozą przytulności. Jest modnie, jasno i przyjemnie! Co więcej, sekret wystroju tkwi w detalach i – oczywiście – dekoracjach świątecznych.

Uniwersalna baza kolorystyczna: biel, szarość i drewno

W wystroju salonu dominują jasne barwy i naturalne materiały. Uwagę zwracają już same drewniane panele, w których widać rysunek słojów. Do tego ciekawie wyeksponowano drewniane elementy konstrukcyjne. Pomalowane na biało, zyskały lekkość optyczną. Z drewnem znakomicie komponuje się jedna ze ścian – w pełni odsłonięta. Taka "niedoskonałość" ma niesamowity walor dekoracyjny. Daleko jej jednak do industrialnej surowości. W tym domu to wyraźny ukłon w stronę tradycyjnego budownictwa. Pozostałe ściany pomalowano na kremowo albo na szaro. Jest zatem świeżo, przejrzyście, jasno, a przy tym przytulnie. Metalowe elementy, np. schody, wprowadzają zaś do wnętrza nutę nowoczesności.

Sprawdź też: Łatwe dekoracje na Boże Narodzenie - ozdobisz dom w kilka minut! >>>

Ściany i podłoga to jedno – równie istotne są meble i akcesoria. W strefie wypoczynkowej w salonie królują sofy i fotel z uroczymi lnianymi narzutami. Do tego delikatnie pikowane poduszki w tym samym kolorze – zdecydowanie spod znaku stylu skandynawskiego. Centralnym punktem strefy wypoczynkowej jest zaś drewniany stolik kawowy, oparty na solidnym metalowym stelażu. W części jadalnianej natomiast najważniejszy jest okazały drewniany stół. Przykryty dużym lnianym obrusem, nie wymaga skomplikowanej dekoracyjnej oprawy. Wystarczy biała porcelana i dużo naturalnej zieleni. Wysokie czarne krzesła zostały ciekawie skonstrastowane z niższymi, biało-brązowymi. Dzięki temu, mimo designerskiej skromności, udało się nonszalancko zdynamizować wystrój. Warto też zwrócić uwagę na piękną komodę z ciemnego drewna, która znakomicie pełni funkcję bufetu. W pojemnych szufladach można rozmieścić potrzebne akcesoria kuchenna i bieliznę stołową.

Dekoracje świąteczne inspirowane naturą

Dekoracje świąteczne w prezentowanym domu doskonale współgrają z biało-szaro-brązowym wystrojem. Jeśli Boże Narodzenie, to oczywiście choinka. Trudno sobie wyobrazić, by w takim wnętrzu, zdominowanym przez naturalne materiały, mogłoby zabraknąć żywego drzewka. Choinka w części wypoczynkowej została bardzo skromnie przystrojona. Kilka złocistych ozdób absolutnie wystarczyło. Z kolei drzewko w części jadalnianej zyskało dodatkowo białe i transparentne bombki, które świetnie współgrają z zastawą stołową. W takim otoczeniu można śmiało zasiadać do wieczerzy wigilijnej czy świątecznego obiadu.

W dekoracjach świątecznych królują trzy barwy: naturalna zieleń, biel oraz kremy. Na ścianach rozmieszczono ozdoby gwiazdki, które cieszą się dużą popularnością we wnętrzach skandynawskich – nawet poza okresem świątecznym. Tradycyjne stroiki świąteczne zastąpione są zaś zielonymi roślinami i pnączami, które pojawiają się w różnych miejscach. Nutkę elegancji, a przy tym nowoczesności, dodają białe kwiaty w smukłych, przezroczystych wazonach. Na stoliku kawowym dodatkowo pojawiły się białe świece.

Ocena: 0

POLECANE ARTYKUŁY