Ozdoby wielkanocne zapewnią odświętny wystrój wnętrza. Przed przystąpieniem do wielkanocnego śniadania, czeka nas szereg przygotowań, które warto przemyśleć już teraz. Zaczynając oczywiście od dekoracji i wystroju wielkanocnego wnętrza, warto zdecydować się na charakter i styl ozdób, jakimi chcemy udekorować wnętrze mieszkania. Inspirując się nadejściem astronomicznej wiosny, wprowadzamy do przestrzeni ozdoby wielkanocne właśnie w jej kolorach. Na stołach i nie tylko, królować będą soczyście zielone i słonecznie żółte dekoracje!

Ozdoby wielkanocne w kolorze wiosny

Ozdabiając mieszkanie na Wielkanoc, nie ograniczajmy się jedynie do dekoracji stołu. Możemy postawić na efektowne ozdoby wiszące, które łatwo możemy wykonać sami. Przepięknie zaprezentują się wydmuszki zawieszone na kolorowych sznurkach. Nie zapominajmy o żywych kwiatach, które w okresie wiosny „robią" każde wnętrze. Przepiękne tulipany czy soczyście żółte żonkile – tych kwiatów nie może zabraknąć w wielkanocnej dekoracji mieszkania. Idąc tym tropem – wprowadźmy do wnętrza ozdoby i akcenty nawiązujące kolorystyką do wiosennej aury. Zgrabne żonglowanie chociażby dwoma kolorami charakterystycznymi dla okresu budzącej się do życia przyrody sprawi, że wnętrze mieszkania będzie promieniało i emanowało radosną atmosferą wypełniając wnętrza wiosennym klimatem, który w czasie Wielkanocny jest absolutnie nie do przeceniania.

Zielone i żółte – wielkanocny duet idealny

Zielony kolor to hit w dekoracjach wielkanocnych. Możemy go zastosować zarówno w dodatkach w wielkanocnej dekoracji stołu, takich jak ceramika, wazony, serwety, obrus czy kieliszki. Soczystą zieleń bez wahania połączmy z czystą bielą, która nada całości wyjątkowego stylu i elegancji. Taki kolorystyczny duet przepięknie zaprezentuje się w sąsiedztwie jasnego drewna czy wikliny. Choć niektórym taka stylistyka może przywodzić na myśl dekoracje wnętrz w stylu rustykalnym, nie jest ona zarezerwowana tylko i wyłącznie dla sielskich przestrzeni. Świąteczne dekoracje rządzą się swoimi prawami i na te kilka dni w roku, mogą z upodobaniem wchodzić na salony nie tylko swojskie, ale i te bardziej nowoczesne i eleganckie. Pamiętajmy, że wiosenne dekoracje wnętrz w kolorze zielonym mają za zadanie przede wszystkim rozświetlenie i ożywienie wystroju wnętrza. Oprócz nieśmiertelnej bieli, idealnym kompanem dla koloru zielonego, będzie oczywiście słoneczny odcień koloru żółtego. Dekoracje w tym kolorze wprowadzą do wnętrza lekki i radosny klimat. Miękkie pisklaki, świeże kwiaty, żółte serwety odcinające się na tle śnieżnobiałego obrusu – nieodzowne elementy wielkanocnej dekoracji wnętrz jak malowane.