Dekoracje wielkanocne w delikatnych odcieniach koloru różowego

Kolor różowy jest chętnie wykorzystywany do dekoracji wielkanocnych. I nic dziwnego. Kolor różowy jest kolorem wyjątkowo wdzięcznym i ładnie łączącym się z wieloma innymi kolorami. A więc Wielkanoc w modnym kolorze Rose Quartz?

Rózowa zastawa stołowa na Wielkanoc
Różowa dekoracja w kratę stołu na Wielkanoc
Dekorocja stołu wielkanocnego w kolorze różowym
Różowa dekoracja stołu wielkanocnego
Obrus w różową kratkę na stole wielkanocnym

Kolor różowy jest wyjątkowo wdzięcznym kolorem. Sprawdza się nie tylko podczas imprez urodzinowych małych dziewczynek ale też podczas świąt wielkanocnych. Delikatny kolor różowy niewątpliwie kojarzy się z wiosną i budzącą się do życia przyrodą. Zwłaszcza w połączeniu z kolorem zielonym i żółtym.

Wielkanocne pisanki i dodatki dekoracyjne w kolorze różowym

Dodatki dekoracyjne w kolorze różowym  sprawdzają się podczas wielu okazji. Jedną z nich  jest Wielkanoc. Wtedy dzień jest znacznie dłuższy, spotykamy się z rodziną na uroczystym śniadaniu i obiedzie, zależy więc nam na ładnej i jasnej dekoracji stołu. Podczas Wielkanocy rzadko używamy świec, do dekoracji stołu wybieramy raczej świeże kwiaty. Kolor różowy sprawdzi się w dekoracjach wielkanocnych w rożnych stylach. W stylu nowoczesnym, skandynawskim i romantycznym.

Czytaj też: różowe inspiracje do wnętrz

Kolor różowy może pojawić się na obrusach, bieżnikach, serwetkach albo zastawie stołowej. Różowe mogą być pisanki, piórka i świeże tulipany. Możemy także zmienić poszewki poduszek dekoracyjnych na różowe. Możemy także bawić siwe wzorami. Mała różowa krata pojawi się na bieżniku na stole , a duża identyczna na zasłonach. Czemu nie? Tak długo czekamy na wiosnę, że warto chociaż na chwilę zaszaleć z różowymi dekoracjami.

Z jakimi kolorami łączymy różowe dekoracje wielkanocne?

Kolor różowy jest kolorem wyjątkowo uniwersalnym. W zależności od ko ordynatów tworzy połączenia wyrafinowane lub dziewczęce. Kolor różowy elegancko wygląda w połączeniu z neutralnymi beżami i szarościami, świeżo z kolorem białym. Typowo wielkanocne wcielenie koloru różowego pojawia się natomiast w połączeniu z kolorem zielonym i żółtym.

Zobacz też: dekoracja stołu: stylowa czy kolorowa?

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe Dekoria.pl

POLECANE ARTYKUŁY