Kwiaty jako dekoracje wielkanocne? Dlaczego nie! Kompozycje z kwiatów będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu i domu. Żywa dekoracja na Wielkanoc wniesie do wnętrza radość i powiew wiosny.

Dekoracje wielkanocne: kolory radości

Najczęstsze dekoracje wielkanocne z żywych kwiatów  wykonane są z tulipanów, hiacyntów i żonkili. Te wiosenne kwiaty ładnie będą się komponowały z gałązkami drzew, popularnymi baziami, czyli pączkującymi gałązkami wierzby, ale również z korą drzew, czy kolorowymi wydmuszkami. Wygląd dekoracji na Wielkanoc zależy od naszej wyobraźni i inwencji.

Dekoracje wielkanocne: postaw na kwiaty

Kwiatowe dekoracje wielkanocne można ustawić na świątecznym stole, ale także w całym domu. Wówczas nastrój świąt i radości udzieli się w każdym z pomieszczeń. Możemy się zdecydować na kwiatowe dekoracje wielkanocne w jednym kolorze, jednak ładnie prezentować się będą także wielokolorowe kompozycje. Kwiaty na Wielkanoc nie muszą mieć wyszukanego towarzystwa, gdyż są ozdobą samą w sobie. Wystarczy, jeśli takie żywe dekoracje wielkanocne umieścimy w prześwitującym wazonie, obok położymy kilka pisanek i ustawimy wielkanocnego baranka. Sprawdź, czy dekoracje wielkanocne z naszej galerii będą dla Ciebie inspiracją!