Ozdoby wielkanocne podkreślają świąteczny klimat i wnoszą do wnętrza powiew wiosennej świeżości. Dekoracje możemy kupić w centrach handlowych czy sklepach wnętrzarskich lub wykonać samodzielnie. Ten ostatni sposób cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz jak w prosty sposób możesz zrobić minimalistyczną dekorację z roślin cebulowych pasującą do nowoczesnych wnętrz!

Dekoracje wielkanocne: co potrzebujemy do wykonania prostej ozdoby wielkanocnej?

Do przygotowania wiosennej dekoracji potrzebujemy: różnych roślin cebulowych (mogą to być narcyzy, hiacynty lub szafirki), filcu, jajek przepiórczych, mchu, tasiemki, nożyczek oraz kleju.

Dekoracje wielkanocne: instrukcja jak wykonać ozdobę wielkanocną z kwiatów

Przygotowanie naszej dekoracji zaczynamy od owinięcia filcem poszczególnycch doniczek z zapasem ok. 2 cm, aby odciąć odpowiednią długość filcu. Następnie przecinamy filc w równej linii. Czynność powtarzamy z kolejnymi doniczkami. Do tego typu dekoracji możemy wykorzystać również materiał, który mamy w domu np. ze starego swetra czy koszuli. Kiedy filc lub inny materiał jest już przygotowany możemy owinąć nim dookoła doniczkę. Miejsce łączenia filcu możemy przykleić klejem lub zawinąć tasiemką, tworząc jednocześnie ozdobną kokardkę. Aby zakryć ranty doniczki, która nie zawsze prezentuje się dobrze wykorzystujemy mech. Rozkładamy go po bokach doniczki. W ten sposób mech dodatkowo pełni rolę dekoracyjną. Do naszej ozdoby możemy wkleić również jajka przepiórcze, które sprawią, że nasza dekoracja nabierze wielkanocnego charakteru.

W filmie wideo znajdziecie instrukcję krok po kroku jak wykonać prostą dekorację z kwiatów: