Dekoracje świąteczne: świece i świeczniki elegancką dekoracją stołu i mieszkania

Świece i dekoracyjne świeczniki są najbardziej popularnymi dodatkami dekoracyjnymi podczas świąt Bożego Narodzenia. Dzieje się tak ponieważ naturalne światło świec ładnie rozjaśnia i ociepla długie zimowe wieczory.

Bożonarodzeniowa kompozycja dekoracyjna ze świeczników
Szare świece dekoracyjne na Boże Narodzenie
Klimatyczna dekoracja ze świecami na Boże Narodzenie
Świece szyszki na Boże Narodzenie
Tradycyjna świeca dekoracyjna na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas lśniących dodatków dekoracyjnych. Kiedy jak nie zimą możemy bezkarnie ustawiać na stołach, stolikach kawowych i komodach ozdobne świece i świeczniki roztaczające ciepły blask, czasem też ładny zapach? Święta Bożego Narodzenia ozdobione blaskiem świec stają się wyjątkowo klimatyczne. To w świetle świec wyjątkowo lśnią błyszczące bombki na choinkach. Poza tym z ilością świec raczej nie da się przesadzić, im więcej tym lepiej. Jedynym wyjątkiem kiedy trzeba uważać ze świecami są mieszkania w których są małe dzieci i niesforni domowi pupile.

Dodatki dekoracyjne: świece, tealighty i świece zapachowe

Podczas długich zimowych wieczorów szukamy światła i ciepła. Światło zapewniają nam świece. Klasyczne, ozdobne i tealigty. Do mieszkań w stylu klasycznym najczęściej wybieramy świece tradycyjne, które można umieszczać tylko na podstawkach. Czasem wkładamy do szklanych prostych lampionów. Do wnętrz nowoczesnych najchętniej wybieramy taelighty, które umieszczamy w najróżniejszych świecznikach i ceramicznych naczyniach. Ustawiamy je osobno lub w kompozycjach składających z kilku lub kilkunastu naczyń. Jako świąteczne dodatki dekoracyjne modne są także świece w kształcie szyszek. Do łask powróciły długie, proste świece, wkładane do równie prostych świeczników. Zwłaszcza w tak lubianych w stylu skandynawskim świecznikach orgiami. Zupełnie inną kategorią świec świątecznych są świece zapachowe. Nie dość, że rozświetlają zimowy mrok, dodatkowo roztaczają świąteczną woń cynamonu, żurawiny lub cytrusów.

Więcej: dodatki dekoracyjne na Boże Narodzenie

Dodatki dekoracyjne: modne świeczniki na Boże Narodzenie

Najbardziej lubianym dodatkiem dekoracyjnym na Boże Narodzenieświeczniki i lampiony. Rozświetlają długie, ciemne, zimowe wieczory. W zależności od stylu aranżacji mieszkania mamy do wyboru mnóstwo kształtów i kolorów świeczników. Od prostych szklanych lampionów, przez ozdobne latarenki do  kolorowych i błyszczących osłonek na tealigty.  Świeczniki na tealigty mogą być okrągłe, geometryczne, w kształcie gwiazdek itp. Tak naprawdę w sklepach wybór świeczników jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym sezonie szczególnie modne są świeczniki w kolorze miedzianym na tradycyjne wąskie i wysokie świeczki. W stylu skandynawskim znajdziemy także sporo złotych,metalowych świeczników.

Zobacz: dodatki dekoracyjne na Boże Narodzenie w stylu skandynawskim

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Zara Home, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY