O dekoracjach świątecznych pomyśl odpowiedno wcześnie. Zastanów się, jakie kolory pasują do twojego mieszkania. Obmyśl jedną koncepcję wystroju dla całego domu. Zacznij od drzwi wejściowych – powieszony na nich wianek adwentowy lub stroik od progu zapowie świąteczny nastrój.

Postaraj się, aby atmosfera świąt była widoczna w każdym pomieszczeniu – wystarczą do tego drobiazgi: bombka przewiązana wstążką, czy gałązka sosny obsypana brokatem. Postaraj się, aby mieszkanie wyglądało inaczej niż w ubiegłym roku.

Dekoracje świąteczne odmienią dom

Okna będą wyglądały zjawiskowo, gdy zawiesisz na karniszu girlandy małych lampek lub przywiesisz do niego długie wstążki zakończone kryształkiem lub bombką. Jeśli masz okna otwarte ustaw na nich świeczniki obsypane dookoła szyszkami lub świerkowymi gałązkami. Migocące światełka lampek czy świeczek - takie dekoracje bożonarodzeniowe będą widoczne już z daleka. Jeśli stół świąteczny znajduje się pod żyrandolem, pięknie będą wyglądały przyczepione do niego na nitkach sople i gwiazdki. Z tyłu krzeseł można przypiąć małe stroiki lub ozdobić je pokrowcami. Rewelacyjnie będą wyglądały, jeśli przypniesz im z tyłu pierzaste anielskie skrzydełka. Świąteczny wystrój wnętrz bez odpowiedniego zapachu tylko częściowo spełni swoją rolę. Święta muszą pachnieć – poszukaj więc wonnych świec w takich zapach, możesz też poukładać w ozdobnych misach pomarańcze i mandarynki, w które wkłuj pachnące goździki.
Tradycyjny świąteczny wystrój wnętrz nie wychodzi z mody i ciągle się podoba. Czerwień i zieleń, wieńce oraz festony z gałązek ostrokrzewu i jedliny przewiązane wstążkami doskonale się sprawdzają we wnętrzach z klasycznymi meblami. Na choince powieś zamiast bombek złocone orzechy, czerwone jabłka, ozdoby z papieru. Jednak, jeśli nie masz prawdziwej choinki i stroików, możesz postarać się o oryginalne dekoracje świąteczne. Plastikowe ozdoby pasujące do nowoczesnego mieszkania z powodzeniem wprowadzą pożądany klimat. Nieocenione są lampki LED. Zrobione z nich dekoracje mają rozmaite kształty: łańcuchów, gwiazdek, sanek itp. Warto wykorzystać je także do podświetlenia najładniejszych miejsc we wnętrzu. Naprawdę budują cudowny nastrój.