Coraz częściej spotykamy się z tradycją wieszania na drzwiach wianków świątecznych. I bardzo nam się to podoba, bo piękne dekoracje świąteczne z bożonarodzeniowym akcentem już od progu wprowadzą gości w wyjątkowy nastrój. Stroiki świąteczne do powieszenia na drzwiach można wykonać samodzielnie.

Dekoracje świąteczne: jak zrobić wianki na drzwi

Wianki, stroiki świąteczne możemy kupić gotowe albo zrobić samemu. Do zrobienia naszej dekoracji świątecznej - wianka na drzwi wystarczą drut, gałązki igliwia i dodatki - szyszki i owoce albo kolorowe bombki i wstążki w bardziej tradycyjnej odsłonie. Stroiki bożonarodzeniowe na drzwi wejściowe mogą być wykonane z iglaków, bukszpanu, ostrokrzewu, gałązek z owocami - np. głogu, berberysu, ognika, jarzębiny. Do zrobienia wianka świątecznego można też wykorzystać jemiołę, czy pomalowane na biało gałązki brzozy, a także egzotyczne łodygi eukaliptusa, który dostaniemy w kwiacarni.

Sprawdź też: jak zrobić wianek - wideo instrukcja >>>

Do ozdoby stroika nadają się szyszki, suszone owoce cytrysuowe, kawałki kory, jabłka, a także kolorowe wstążki i bombki. Modne są także wianki świąteczne wykonane z wikliny. Jako gotową bazę na dekoracje świąteczne możemy wykorzystać zwykły wiklinowy wianek wykonany z gałązek - do kupienia w sklepach florystycznych. Za pomocą drutu przytwierdzamy zielone gałązki do naszego wianka. Następnie przymocowujemy do nich (również cienkim drucikiem) szyszki, sztuczne rośliny (np. owoce dzikiej róży), wstążki, bombki albo choinkowe lampki.

Stroik świąteczny na drzwi

Tak przyozdobiony wianek będzie pięknie się prezentował na drzwiach wejściowych, nad kominkiem, przytwierdzony do okna lub na szafce w przedpokoju. Możemy go także położyć na stole lub półce, w środku - na podstawce, na którą spłynie stearyna - umieszczamy świece – i już mamy świąteczny świecznik.

Dekoracje świąteczne nadadzą naszemu domowi wyjątkowego, świątecznego charakteru – warto więc zadbać, aby były piękne.

Galeria inspiracji: stroiki świąteczne na drzwi