Mówi się, że Święta Bożego Narodzenia bez choinki to nie święta - nie jest to odosobniony pogląd, a zdanie większości... i słusznie, bo to ona wprowadza świąteczny klimat do wnętrza mieszkania i przypomina, że już czas wypatrywać pierwszej gwiazdki. Niezależnie od rodzaju świątecznego drzewka, choinkę trzeba ozdobić. Jak ubrać choinkę? Jakie ozdoby choinkowe zaprezentują się najpiękniej w bożonarodzeniowym otoczeniu?

Jak ubrać choinkę?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas najwyższy, by pomyśleć o świątecznej aranżacji wnętrza mieszkania. Mowa o dekoracjach bożonarodzeniowych i ozdobach świątecznych. Ale jak wyobrazić sobie dekorację bożonarodzeniową bez królowej, czyli choinki. Po prostu się nie da! Zatem jak ubrać choinkę? Jak przystroić świąteczne drzewko, by zachwycało urokiem i tworzyło iście świąteczny klimat we wnętrzu?

Dekoracje bożonarodzeniowe: choinka we wnętrzu być musi!

Jedni, nie wyobrażają sobie dekoracji bożonarodzeniowej bez żywej, pachnącej lasem choinki. Dla innych, wygodniejszy będzie wariant ze sztuczną choinką w roli głównej. Niezależnie jednak od rodzaju świątecznego drzewka, choinkę trzeba ubrać! I tutaj pojawia się pytanie: jak ubrać choinkę? Przygotowując wnętrze mieszkania na nadejście Świąt Bożego Narodzenia, styl wnętrza wydaje się bez znaczenia. Niezależnie od tego, czy nasz pokój dzienny urządzony jest w stylu nowoczesnym, tradycyjnym czy minimalistycznym – miejsce na choinkę musi się znaleźć! Możemy oczywiście wybrać nieco bardziej designerską wersję bożonarodzeniowego drzewka, jednak większość z nas w tej kwestii postawi na klasykę! Zatem, jak ubrać choinkę?

Dekoracja choinki: artystyczny nieład, czy przemyślany detal?

Wydaje się, że choinka – niezależnie od zawieszonych ozdób – zawsze będzie prezentowała się rewelacyjnie. Po prostu – ona ma swój naturalny urok. Urzeka dekoracja choinki „bez ładu i składu", gdzie najmłodsi domownicy wieszają ozdoby bez większego planu, ale świetnie prezentują się także choinki, których dekoracje przemyślane są od A do Z. Jak ubrać choinkę? Bombki, łańcuchy, światełka czy włosy anielskie – to oczywiście klasyka gatunku. Do tego dorzućmy kilka orzechów, suszone plastry cytrusów, pierniki czy cukierki na niteczkach – takiej ozdobie świątecznej nikt się nie oprze.

Ozdoby choinkowe: ZRÓB TO SAM

Jak doskonale wiemy, ubieranie choinki jest też ogromną frajdą dla dzieci. Jak ubrać choinkę, by sprawiała ona jak najwięcej radości dzieciom? Możemy zatem zaangażować je w przygotowywanie dekoracji świątecznych i razem z nimi własnoręcznie wykonać kolorowe łańcuchy czy inne ozdoby z papieru. Wówczas, zagwarantowaną mamy nie tylko niepowtarzalną dekorację choinki, ale przede wszystkim radość najmłodszych domowników.

Osobiste drzewko bożonarodzeniowe: jak ubrać choinkę?

Celem nadania choince odpowiednich proporcji warto pamiętać, że na samej górze drzewka powinny królować małe bombki. Wraz z podążaniem ku dołowi, rozmiar ozdób powinien się zwiększać. Coraz popularniejsze stają się ozdoby choinkowe w wersji minimalistycznej, jednokolorowej. Uwielbiamy żonglować także dwoma kolorami w dekoracji choinki, ale przecież nikt nie powiedział, że w ozdabianiu świątecznego drzewka trzeba się ograniczać – równie dobrze możemy zaszaleć kolorystycznie i przyozdobić choinkę w kolorach tęczy. Wersja bardziej szalona, kolorowa – ożywi pokój dzienny. Choinka utrzymana w bardziej stonowanej kolorystyce – nada wnętrzu klasy, będąc jednocześnie niezwykłą ozdobą. Nikt chyba nie zaprzeczy, że idealnym domknięciem dekoracji choinki są jednak światełka bożonarodzeniowe. Wydaje się, że podstawowy dylemat: jak ubrać choinkę - został rozwiązany. Co zatem pozostało na koniec? Chyba już tylko włożenie pod choinkę podarków od Świętego Mikołaja!