Aby spokojnie zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami, warto już teraz przemyśleć jakie dekoracje świąteczne i do którego pomieszczenia chcielibyśmy w tym roku przygotować. Dekoracje świąteczne w pokoju dziecka to temat jeden z milszych dla wielbicieli aranżacji i dekoracji wnętrz. Wiadomo, że najwięcej satysfakcji sprawiają dekoracje własnoręcznie przygotowane. Te z kolei wymagają czasu. Jak więc drobnymi zabiegami efektownie przybrać pokój dziecięcy na Święta? Które ozdoby będą najbezpieczniejsze dla jakiego wieku dzieci? I na co zwrócić szczególną uwagę dekorując z dzieckiem jego pokój na Święta?

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: maluch i Święta

W pokoju malucha i kilkulatka dekoracje świąteczne powinny być subtelne i delikatne. Światełka choinkowe świecące ciepłym, jasnym światłem, zawieszone wzdłuż regału bądź półki z książkami to często najefektowniejsza dekoracja świąteczna w pokoju dziecka, dająca najwięcej frajdy i zabawy. Zapalać światełka powinna móc wyłącznie osoba dorosła, by maluch nie zbliżał się niepotrzebnie do źródeł prądu. Ma to też swój dodatkowy atut wychowawczy - dziecko co wieczór będzie czekało na zapalenie pięknych światełek tuż przed pójściem spać, a to sprawi że szybciej i chętniej pozwoli się wykąpać i przebrać w piżamę!

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: rozbudzamy kreatywność

Najlepszą dekoracją świąteczną do pokoju dziecka przedszkolnego i szkolnego będzie ta zrobiona przez nie samodzielnie bądź (najlepiej) we współpracy z mamą bądź tatą. Własnoręcznie wycięty i sklejony łańcuch z kolorowego papieru może zawisnąć pod półkami na książki, wzdłuż karnisza bądź w rogu ściany. Wszelkie ozdoby świąteczne z papieru, sznurka, słomy i koronki możemy dowoli przypinać do firanek bądź na sznurku zawieszonym na dwóch gwoździach na ścianie. Znakomicie w ich przypinaniu sprawdzą się drewniane spinacze na bieliznę - ładne i praktyczne. Jeśli chcemy wstawić do pokoju dziecka świąteczny stroik z igliwia, warto by przybrać go ozdobami ze słomy, papieru, krepiny czy kolorowych tasiemek z materiału. Jeśli małą choinkę czy zielony bukiet przybrać chcemy bombkami, najlepiej niech to będą bombki plastikowe bądź styropianowe z własnoręczną dekoracją. Nie chcemy przecież w pokoju naszych maluchów ryzyka rozbitego szkła czy przewróconych świeczek.

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: bezpieczeństwo ponad wszystko!

Bez względu na to jak dalece odpowiedzialne mamy dziecko, pamiętajmy by przede wszystkim zadbać o jego bezpieczeństwo. Mimo wielkiej urody nastrojowych lampionów, nie należy zapalać lampionów dekoracyjnych w pokoju dziecięcym bez nadzoru rodziców. Podobnie nie należy zawieszać szklanych ozdób i tych o ostrych zakończeniach. Im więcej środków bezpieczeństwa na początku, tym więcej zabawy i beztroskiego czasu w czasie Świąt!